کدخبر : 182038
یکشنبه 25 خرداد 1399 - 15:18
فاقددیدگاه
پرینت

بهبود وضعیت معیشت روستائیان در اجرای طرح های روستایی لحاظ شود

سیریک - فرماندار سیریک گفت: در اجرای طرح های روستایی، بهبود وضعیت معیشت روستائیان لحاظ شود.
بهبود وضعیت معیشت روستائیان در اجرای طرح های روستایی لحاظ شود

به گزارش خبرنگار مهر، احمد جمالدینی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با سلحشور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان با اذعان به اینکه، نگاه توسعه‌ای روستاها در راستای بهبود معیشت مردم باشد گفت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت شهرستان سیریک روستایی است و ضرورت توجه به توسعه روستاها با هدف ارتقا سطح کیفی زندگی روستاییان یکی از دغدغه‌های اصلی و از اولویت‌های کاری این فرمانداری است.

در این نشست فرماندار سیریک با اشاره به اینکه نگاه دولت تدبیر و امید در خصوص فراهم سازی بسترهای لازم در راستای توسعه روستاها و بررسی مسائل و مشکلات روستاها است.

جمالدینی افزود: یکی از سیاست‌های کلان وزارت کشور توانمند سازی روستاهاست که دولت برای پیشبرد اهداف آن شورای اسلامی و دهیار منصوب کرده و مجموعه استانداری هرمزگان و امور روستایی هدفش رفع مشکلات روستاها و ایجاد فرصت‌های اشتغالزا برای توانمند سازی روستا است.

وی اظهار داشت: طرح‌های توسعه روستایی باید با هدف ارتقای سطح کیفیت زندگی مردم که همان ارتقای کیفیت بهبود معیشت مردم ساکن در روستاهاست منجر شود.

فرماندار شهرستان سیریک ابراز داشت: کمبود درآمد عامل مهمی است که اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده شود، و به دنبال این هستیم که طرح‌های عمرانی در روستاها در راستای معیشت مردم عملی باشد و برای مردم مثمر ثمر باشد.

جمالدینی تصریح کرد: توسعه روستاها نیز می‌توان عاملی در بهبود شرایط زندگی افراد متعلق به قشر کم درآمد ساکن روستا و خودکفاسازی آنان در روند توسعه کلان کشور باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما