کدخبر : 182026
یکشنبه 25 خرداد 1399 - 15:05
فاقددیدگاه
پرینت

نگهداری و شکار پرندگان تخلف و مشمول مجازات است

اندیمشک- رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: نگهداری و شکار پرندگان تخلف ومشمول مجازات است و تیراندازی ناشیانه موجب معیوب وغیرقابل برگشت شدن پرندگان شکاری با ارزش به طبیعت این شهرستان می ‌شود.
نگهداری و شکار پرندگان تخلف و مشمول مجازات است

سعید عیدی گماری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه برخی افراد دارای اسلحه شکاری اعم از ساچمه‌ای و بادی به قصد نگهداری پرندگان راسته شکاری در منزل خود، مبادرت به تیراندازی به سمت پرندگان بزرگ جثه و شکاری کرده‌اند که با زخمی کردن آنان عملاً ادامه حیات را از پرندگان سلب می‌کنند.

وی افزود: شکار و حتی زخمی کردن این پرندگان نه تنها موجبات قطع و اختلال در زنجیره هرم غذایی طبیعت می‌شود بلکه نگهداری این گونه پرندگان، مشمول مجازات خواهد بود.

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک، نگهداری پرندگان، شکار و ایجاد جراحت را تخلف و دارای مجازات دانست و تصریح کرد: ابتدا شکار پرندگان شکاری بزرگ جثه به ظاهر، به مذاق برخی خوش خواهد آمد اما در ادامه نگهداری به دلیل گوشت‌خوار بودن این راسته پرندگان، هزینه بالای تغذیه و نیاز به فضا به تدریج نگهداری از این رسته پرندگان امکان‌پذیر نیست.

وی از اصحاب اسلحه شکاری اعم از ساچمه‌ای و بادی خواست به صرف لذت لحظه‌ای با شکار غیرمجاز سبب زخمی و سلب حیات این گونه‌های با ارزش در طبیعت نشوند.

عیدی گماری افزود: با فرض سهوی بودن تیراندازی به سمت این قبیل پرندگان، ضمن خودداری از رهاسازی پرندگان معیوب در محیط بدون آب و غذا درخواست می‌شود در راستای درمان و ادامه نگهداری، آنان را تحویل اداره حفاظت محیط زیست کنند.

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: علاقه‌مندان به محیط زیست، گروه‌های مردم نهاد و عموم جامعه در کنار اداره محیط زیست شهرستان اندیمشک در مشارکت برای حراست طبیعت در کنار هم برای رساندن این امانت الهی به نسل‌های آتی تلاش کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما