کدخبر : 181947
شنبه 13 ژوئن 2020 - 12:28
فاقددیدگاه
پرینت

سپاه در خط مقدم محرومیت‌زدایی از کهگیلویه و بویراحمد/دست یاری دستگاه‌های استان به سمت سپاه

دستگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت خوب و اقدامات ارزشمند سپاه‌، خواستار همکاری این نهاد انقلابی برای به نتیجه رساندن طرح‌ها و پروژه‌های خود و همچنین رفع مشکلات شدند.


سپاه در خط مقدم محرومیت‌زدایی از کهگیلویه و بویراحمد/دست یاری دستگاه‌های استان به سمت سپاه

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، کهگیلویه و بویراحمد برای رفع غبار محرومیت نیازمند همدلی و مشارکت همه دستگاه‌ها و البته مساعدت دولت برای اختصاص اعتبارات و منابع است و به دلیل مشکلات دولت، دستگاه‌ها دست نیاز به سوی سپاه دراز کردند.

سپاه فتح در آزمون کرونا و رزمایش همدلی و کمک به افراد نیازمند به دلیل بیماری کرونا نمره قبولی گرفت و با وجود اینکه همچنان در این جبهه حضور دارد اما حوزه عمرانی را رها نکرده و طرح‌ها و پروژه‌هایی در این خصوص در دست احداث دارد.

در همین خصوص عزیز فیلی معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تحت فشار بودن دولت در مشکلات اعتباری و سایر مسائل گفت: نیازمند همکاری قرارگاه سپاه، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد علوی و خیرین مدرسه‌ساز برای حضور در استان و کمک به رفع غبار محرومیت از چهره این استان هستیم.

سلحشوری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشارکت قرارگاه عمران و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشتر پروژه‌های عمرانی و آبادانی سپاه مربوط به منابع آب و آبرسانی، کشاورزی و فرهنگ و هنر است.

شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد هم به ۲۰ میلیارد پروژه بسیج سازندگی سپاه فتح در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و افزود: کتابخانه شهر مادوان ۱۰۰ درصد آماده بهره‌برداری است و مصلی مارگون و چیتاب نیز ۸۰ درصد پیشرفت دارند.

این مسوول عنوان کرد: آماده اجرای طرح‌های مشارکتی با بسیج سازندگی سپاه در شهرستان بویراحمد هستیم.

اما شهرداری یاسوج در طرح‌های حوزه مدیریت شهری دست یاری به سوی سپاه دراز کرد و گفت: یاسوج با ۴.۴ درصد بیشترین نرخ رشد حاشیه‌نشینی در کشور را دارد به همین دلیل طرح‌های توسعه شهری دیده نشده است.

نستهن مقدم عنوان کرد: لذا از سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم در حوزه مدیریت شهری، شهرداری یاسوج را یاری کند چرا که اعتبارات شهری پاسخگو نیست.

کرمی مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۹۹ مدرسه فاقد سرویس بهداشتی است و نیاز به ۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مدارس داریم.

وی عنوان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این تعداد چشمه سرویس بهداشتی ۱۰ میلیارد تومان است که از سپاه و بسیج انتظار داریم در ساخت ۱۰۰ چشمه سرویس به ما کمک کند.

ساخت مسکن مشارکتی مددجویی با مشارکت سپاه و کمیته امداد دیگر اقدام ارزشمند سپاه است و تا یک ماه آینده ۶۴۹ واحد مسکن مددجویی بهره‌برداری و تحویل صاحبانشان می‌شود.

البته عدم همکاری دستگاه‌ها با مسوولان بسیج سازندگی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی مورد انتقاد خدمتگزاران مردم در این بخش بود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستگاه‌ها را موظف به همکاری با سپاه در این خصوص کرد.

اما سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اتفاقات خوب در آینده نزدیک خبر داد.

وی با بیان اینکه ۱۴ دهستان محروم کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش سپاه فتح قرار گرفته گفت: تا پایان شهریور ۹۹ طرح‌ها و پروژه‌های خوبی در این دهستان‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما