کدخبر : 181891
پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 - 13:10
فاقددیدگاه
پرینت

تداوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران در فارس

دادستان عمومی مرکز استان فارس گفت: ورود ویژه دادستانی به حقوق عامه، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران از مهم‌ترین اقدامات دادستانی شیراز طی یک سال گذشته است.


تداوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران در فارس

به گزارش خبرنگار فارس از شیراز، حیدر آسیابی در دیدار رییس قوه قضاییه با روسای واحدهای قضایی و سازمان تابعه با تاکید بر اینکه پیگیری حقوق عامه به صورت ویژه در دستور کار دادستانی شیراز قرار دارد، اظهار داشت: طی یک سال گذشته اقدامات زیادی در راستای پیگیری حقوق عامه از سوی دادستانی شیراز انجام شده که به عنوان نمونه می‌توان به ورود دادستانی به وضعیت آب سلطان آباد و فاضلاب شیراز اشاره کرد.

وی ادامه داد: پیگیری ورود فاضلاب شهری و دفع غیربهداشتی آن، تصفیه‌خانه فاضلاب صدرا  از دیگر اقدامات دادستانی شیراز در راستای پیگیری حقوق عامه بوده است.

دادستان مرکز استان فارس، یکی دیگر از اقدامات دادستانی شیراز طی یک سال گذشته را برخورد بدون اغماض با زمین‌خواران برشمرد و افزود: طی این مدت دادستانی شیراز، چهار طرح در راستای بازپس‌گیری اراضی و بستر رودخانه‌ها انجام داده که به عنوان نمونه می‌توان به بازپس‌گیری زمین در سیاخ دارنگون، آب زنگی، دشتکوه و…اشاره کرد.
آسیابی تاکید کرد: دادستانی مرکز استان برخورد قاطع و بدون اغماض با زمین‌خواران را در دستور کار خود دارد و اجازه دست‌اندازی افراد سودجو به اراضی ملی را نمی‌دهد.

دادستان شیراز از کاهش ۱۱/۵ درصدی جمعیت کیفری طی یک سال گذشته در فارس خبر داد و افزود: در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار افراد تحت قرار نیز ۱۲/۵ درصد کاهش یافته است.

 وی حمایت قضایی از واحدهای تولیدی را از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت دانست و تاکید کرد: رفع مشکلات بیمه‌ای، تسهیلات کارگران روغن نباتی شیراز و کارخانه مخابرات راه دور نیز نمونه‌ای از اقدامات دادستانی شیراز برای حمایت از تولید بوده است.

وی همچنین از برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی خبر داد و گفت: دادستانی شیراز برخورد با مفسدان اقتصادی را به صورت ویژه در دستور کار مجموعه قضایی قرار داده که به عنوان نمونه می‌توان به پرونده فساد اقتصادی مدیرکل ورزش و جوانان، شرکت پخش فراروده‌های نفتی، شهردار و رییس شورای شهر صدرا  اشاره کرد که این امر نشان دهنده عزم جدی دادستانی در برخورد با مفسدان اقتصادی است.

آسیابی رسیدگی به پرونده سیل شیراز، مدیریت پرونده شهادت امام جمعه کازرون، اغتشاشات آبان ماه را نیز را از دیگر اقدامات دادستانی طی یک سال گذشته برشمرد.

توجه به بازپروری زندانیان واجد شرایط در استان فارس

مدیرکل زندان‌های استان فارس گفت: تعامل سازنده دستگاه‌های قضایی سبب شده دستاوردهای زیادی در حوزه زندان‌ها ایجاد شود.
ابراهیمی ضمن اشاره به توجه دستگاه قضایی به سلامت، مرخصی زندانیان و وضعیت خانواده‌های آنان اظهار داشت: سال گذشته ۷ هزار و ۳۰۰ نفر از زندانیان واجد شرایط به مرخصی رفته که از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر از آنان مشغول به کار شدند.
وی بیان کرد: به دلیل شرایط خوبی که فراهم شده نیمی از زندانیان به زندان بازنگشتند که این روند، سبب کنترل شیوع کرونا و امنیت خانواده آنان شده است.
ابراهیمی با بیان اینکه استان فارس بیشترین تعداد زندان و از نظر جمعیت کیفری سومین رتبه را دارد، بیان کرد: زندان‌های استان به ویژه زندان مرکزی، فرسوده و آسیب‌پذیر است که در این راستا، تقاضا می‌شود پروژه ساخت زندان ۵ هزار نفری شیراز به اجرا درآید‌.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما