کدخبر : 181547
جمعه 15 می 2020 - 16:11
فاقددیدگاه
پرینت

تحول در گردشگری طسوج و آبشار المون/ پرداخت تسهیلات ویژه بوم‌گردی در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت تسهیلات ویژه بوم‌گردی در استان خبر داد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد به‌ همراه کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری این اداره کل و رئیس میراث‌ فرهنگی شهرستان چرام از مناطق عشایری گردشگر پذیر شهرستان چرام بازدید کرد.

مجید صفائی در سفر یک روزه خود از منطقه دشت لاله های واژگون ساورز،منطقه عشایری طسوج،بومگردی بخشایش و منطقه گردشگری آبشار المون بازدید کرد.

حمایت از متقاضیان سرمایه‌گذاری ایجاد بومگردی در ساورز

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از منطقه دشت لاله های واژگون ساورز چرام با بیان اینکه این منطقه بهترین مکان برای ایجاد واحد های گردشگری ،بومگردی و کمپ عشایری است، اظهار کرد: «به سرمایه‌گذاران ایجاد بومگردی در منطقه گردشگر پذیر ساورز تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود.

مجید صفائی گفت: دشت لاله‌های واژگون منطقه ساورز شهرستان چرام رویشگاه اصلی گونه‌ی گیاهی و یکی از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری  استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی افزود: حدود به۲۰۰هکتار از دشت لاله های واژگون منطقه گردشگر پذیر ساورز چرام توسط اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

بیشترین صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد توسط عشایران تولید می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد ‌در بازدید از منطقه عشایری طسوج چرام با بیان اینکه مردم عشایر نقش بسزایی در تحقق شعار سال دارد،گفت: بیشترین تولید صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در بین مردم عشایر است.

 صفائی افزود:‌ آماده حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای راه اندازی کارگاه های صنایع دستی در مناطق عشایری استان هستیم.

وی تصریح کرد:‌ تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی برای ایجاد اشتغال صنایع دستی از جمله تولید انواع گبه، جاجیم،گلیم و … برای مناطق عشایری پرداخت می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی‌ ،‌گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: زنان عشایر منطقه طسوج برای استفاده از تسهیلات اشتغال زایی حوزه صنایع می توانند به نمایندگی این اداره کل در شهرستان چرام مراجعه‌ نمایند.‌

صفائی عنوان کرد: منطقه طسوج در تابستانها که آب و هوای شهرستاهای کهگیلویه و چرام گرم است، به دلیل  آب و هوای معتدل سردسیری و همچنین وجود چندین نهر و رودخانه خروشان و باغهای انار، گردو، انجیر و انگور زیبایی بهترین مکان برای زندگی می باشد.

وی بیان کرد:«این محیط زیبا در فصل تابستان و ایام نوروز پذیرای هزاران مسافر و گردشگر است که برای اطافت روان به این مکان مراجعه می کنند.

پرداخت 2 میلیارد ریال تسهیلات به ایجاد بومگردی بخشایش در چرام

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بازدید خود از مناطق عشایری گردشگرپذیر شهرستان چرام از بومگردی بخشایش بازدید کرد.

مجید صفائی در این بازدید با بیان اینکه ایجاد بومگردی در مناطق روستایی گردشگر پذیر نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی مردم دارد،گفت: راه اندازی بومگردی در مناطق گردشگری بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال زایی جوانان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد بومگردی بخشایش ۲ میلیارد ریال تسهیلات از محل اشتغال زایی روستایی و عشایری پرداخت شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم اکنون ۶واحد بومگردی در استان ایجاد شده است،اظهارکرد: این تعداد تا پایان سال جاری به بیش از ۱۵واحد بومگردی در تمام نقاط کهگیلویه و بویراحمد خواهد رسید.

بر پایه این گزارش فارس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بازدید خود از مناطق گردشگری شهر ستان چرام از آبشار المون بازدید و ظرفیت های سرمایه گذاری این منطقه گردشگر پذیر را مورد بررسی قرار داد.

لازم به ذکر است آبشار الموندر ۳۰ کیلومتری شرق شهرستان چرام و ۵۰کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما