کدخبر : 181172
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 - 22:37
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

با کمبود ۱۳۵ تخت ICU در هرمزگان مواجه هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با کمبود ۱۳۵ تخت آی سی یو در هرمزگان مواجه هستیم و باید برای رفع این مشکل چاره اندیشی کرد.

حسین فرشیدی صبح چهارشنبه در نشست مشترکی که با حضور عرفانی رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، و دکتر زارع نژاد عضو ستاد مبارزه با کرونا صدا و سیمای کشور، معاونین دانشگاه و کارشناسان حوزه بهداشت برگزار شد؛ گفت: کمبود تخت‌های بیمارستانی به ویژه تخت‌های آی سی یو در استان از چالش‌های پیش روی حوزه درمان دانشگاه است.

فرشیدی با اشاره به اینکه قول تأمین ۱۲ تخت ویژه (دستگاه‌های ونتیلاتور) را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم ابراز کرد: فارغ از کمبود تخت‌های بستری در مراکز درمانی استان در حال حاضر با کمبود ۱۳۵ تخت ICU در استان مواجه هستیم.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به مدیریت تخت‌های بیمارستانی در اپیدمی و شیوع بیماری کرونا در هرمزگان گفت: پراکندگی جمعیتی در استان موجب شد در تمام بیمارستان‌های استان بخش بیماری تنفسی ایجاد کنیم.

عبدالله غریب زاده افزود: ۲۵ درصد از کل تخت‌های بیمارستانی استان شامل ۵۴۹ تخت را به کووید ۱۹ اختصاص دادیم و بهترین پرستاران و داوطلبین را برای خدمت به بیماران در این بخش‌ها بکار گرفتیم.

محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه با ارائه گزارش مبسوطی از پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ از آغاز اپیدمی در استان فعالیت‌های بخش بهداشت استان را با توجه به ارزیابی وزارت بهداشت اثرگذار عنوان کرد.

به گزارش مهرمدنی رئیس دانشکده بهداشت نیز با ارائه گزارش اپیدمیولوژیک کووید ۱۹ آخرین تحقیقات و ارزیابی حوزه بهداشت را از آغاز شیوع کرونا در حضور معاون کل وزارت بهداشت ارائه کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما