کدخبر : 181099
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 - 22:52
فاقددیدگاه
پرینت

۵۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/نامشخص بودن وضعیت دما بر کرونا ویروس

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش مبتلایان به کرونا در شانزدهمین روز از اردیبهشت خبر داد.

دکتر پرویز یزدا‌ن‌پناه گفت: از مجموع ۸۰جواب دریافت شده از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج، ۷ مورد مثبت مبتلا به کرونا شناسایی شد.

وی اذعان داشت: ۲بیمار مرد و ۴ بیمار زن در شهرستان کهگیلویه و ۱ بیمار زن در شهرستان دنا شناسایی که با احتساب این موارد، شمار مبتلایان استان به ۵۲۴ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: ۶ نفر از این بیماران با موارد مثبت در ارتباط بوده و از خوشه‌های قدیمی هستند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه جدی مردم به توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، ابراز داشت: ساده انگاری ویروس کرونا عواقب احتمالی زیادی را به همراه دارد.

به گزارش فارس وی یادآور شد: مشخص نیست که آیا دما و آب و هوا می‌تواند روی انتشار کرونا تأثیرگذار باشد یا خیر. برخی از ویروس‌های دیگر مانند سرماخوردگی عمومی و آنفلوانزا در فصل سرما منتشر می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که امکان بیمار شدن با این ویروس‌ها در ماه‌های دیگر وجود ندارد.برای مثال در استانهای گرمسیری مانند خوزستان و هرمزگان که در روزهای اخیر هوا گرم شده است نیز روزانه موارد مثبت زیادی از کرونا ویروس شناسایی می شوند. بنابراین ضروری است مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت و به تذکرات وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی توجه کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما