کدخبر : 181094
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 - 22:46
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس کل دادگستری فارس عنوان کرد:

یک هزار زندانی دیه در فارس چشم انتظار احسان مردم

رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در فارس گفت: بیش از یک هزار زندانی دیه در استان فارس چشم انتظار احسان و نیکوکاری خیران هستند.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی سه شنبه در این دیدار گفت: با وجود محدودیت‌های ایجاد شدن ناشی از شیوع ویروس کرونا در صدد برگزاری مراسم گلریزان برای زندانیان با رعایت تمهیدات بهداشتی و با بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ها و فضای مجازی هستیم.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری مراسم گلریزان در شب میلاد امام حسن مجتبی کریم اهل بیت (ع) خواهد بود، گفت: یک هزار زندانی مالی در استان فارس چشم انتظار احسان مردم استان هستند گفت: این افراد دارای محکومیت‌های غیر عمد مالی و مهریه هستند.

وی با تأکید براینکه توجه ویژه نماینده ولی فقیه در استان، کمک‌های خیرین را به سمت آزاد سازی این زندانیان سوق خواهد داد گفت: ستاد دیه استان فارس در یک سال گذشته فعالیت‌های مستمر مطلوبی را دنبال کرده است که بخش مهمی از آن تلاش این مجموعه به همراهی شوراهای حل اختلاف در جهت اخذ رضایت از شکات است.

در ادامه مدیر کل زندان‌های فارس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان گفت: با تلاش‌های که انجام شده ۵۵۰ نفر با مبلغ ۱۸۹ میلیارد تومان آزاد شدند.

اسحاق ابراهیمی تصریح کرد: بزرگترین حامی ستاد دیه شکات پرونده‌ها هستند که با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی مددکاران و بخشش کریمانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از مطالبات خود را بخشیده‌اند.

به گزارش مهر وی اظهار امیدواری کرد امسال با حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، ریاست کل دادگستری استان و همچنین کمک‌های مؤمنانه مردم بخشنده استان فارس بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرایم مالی غیر عمد را فراهم کنیم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما