کدخبر : 180111
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

اتاق بازرگانی بوشهر ۱۳.۵ میلیارد ریال به دانشگاه پزشکی این استان کمک کرد

رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر گفت: این اتاق در قالب پویش "نفس" تاکنون ۱۳.۵ میلیارد ریال در قالب سه محموله به دانشگاه علوم پزشکی این استان کمک کرده‌است.

خورشید گزدرازی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: افزون بر این محموله‌ها، اتاق بازرگانی استان بوشهر اقدام به تامین یک سری تجهیزات و ملزومات بهداشتی و درمانی اهدایی نیز کرده‌است.

وی اضافه کرد: با شیوع بیماری کرونا درجهان و کشور می‌طلبید همه ارکان نظام شامل بخش خصوصی، مردم، فعالان بخش اجتماعی و اقتصادی و دولت در کنار هم قرار بگیرند و با تجهیز کادر درمان این ویروس را شکست دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر بیان کرد: اتاق بازرگانی با سابقه‌ و پیشگامی که برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی داشت در قالب جلسه دولت و بخش خصوصی همزمان با سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی فعالان بخش اقتصادی اقدام به تشکیل پویش نفس کرد و در این راستا گام‌های موثری تاکنون در استان برداشته شده‌است.

گزدرازی اضافه کرد: فعالان بخش اقتصادی استان بوشهر تلاش کردند در این مدت نیازمندی‌های کادر درمان را تامین کنند که در این ارتباط تاکنون ۲۳هزار و ۵۰۰ عددماسک ان ۹۵، ۶ هزار ژل، ۱۵دستگاه اکسی متر ثابت، ۴۲ دستگاه تب سنج، ۲هزار و ۲۰۰ دست لباس پرستاری پی پی ایی، ۲هزار عدد شیلد صورت، گان، دستگاه‌های اکسیژن ساز اتاق ای سی یو ، اکسی مترهای انگشتی و مانیتورهای اتاق آی سی یو تامین شده‌است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) و یک سری هدایایی از دوستان خود از کشور چین نیز جذب کردیم که بزودی در قالب چهارمین مرحله در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

گزدرازی گفت: اتاق بازرگانی استان بوشهر همچنان آماده است که نیازمندی‌های بخش درمان را دریافت و نسبت به تامین آنها اقدام کند.

وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی تهدید بیماری کرونا را یک فرصت برای تامین تجهیزات درمانی مورد نیاز استان بوشهر عنوان کرد.

گزدارزی یادآور شد: افزون براین با توجه به نیاز استان به ماسک و ژل ضد عفونی کننده یک سری از صنایع استان بودند که آمادگی تولید داشتند و با توجه به اینکه سال ۹۸ فرصتی برای گرفتن تسهیلات نبود اتاق بازرگانی به یکی از واحدهای صنعتی استان ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه در گردش به صورت قرض‌الحسنه پرداخت کرد.

وی افزود: همچنین ۵۰ میلیون تومان نیز به اداره کل فنی و حرفه‌ای استان که بسیاری از کارگاه‌های تولید ماسک را در استان مدیریت می‌کند به عنوان سرمایه در گردش و به صورت قرض‌الحسنه پرداخت شده‌است.

گزدرازی ادامه داد: با توجه به پویش نفس همکاری اتاق بازرگانی بوشهر و ایران همواره برای رفع نیازهای بخش بهداشت و درمان همچنان ادامه دارد

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما