کدخبر : 180030
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی قرارگاه احمدبن موسی(ع) به نیت کمک به آسیب‌دیدگان کرونا

نایب رئیس قرارگاه احمد بن موسی (ع) گفت: قرارگاه احمد بن موسی (ع) با هفت کمیته تخصصی برای مقابله با ویروس کرونا راه‌اندازی شده و فعالیت این قرارگاه استمرار دارد.

 محمدهادی ایمانیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شیراز با اشاره به برخی از فعالیت‌های ابتکاری در مقابله با بیماری کرونا در  سطح استان، اظهار داشت: تشکیل قرارگاه احمد بن موسی (ع) در استان فارس با نظر تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و واگذاری به منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم -ابراهیم عزیزی- یکی از اقدامات مقابله با این بیماری است.

رئیس کمیته کارگروه بهداشت و روان قرارگاه احمد بن موسی (ع) گفت: در زیرمجموعه این قرارگاه، هفت کمیته تولید، مراقبت از آسیب‌های روانی و اجتماعی، بهداشت درمان، پشتیبانی مالی و حمایتی، تبلیغات و فضای مجازی، اطلاع‌رسانی و آموزش و کمیته معنوی تشکیل‌شده است که همه آن‌ها حول محور حرم مطهر شاهچراغ (ع) فعالیت می‌کنند.

وی بابیان اینکه قرارگاه احمد ابن موسی(ع) به صورت سیستمی در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد: این قرارگاه نقش موازی‌کاری با بدنه اجرایی استان را ندارد و فقط به عنوان همکار و بازوی مدیریت اجرایی استان در این هفت حوزه فعالیت می‌کند.

نایب رئیس قرارگاه احمد بن موسی (ع) گفت: کمیته‌ها بر حسب نیاز و آمادگی، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند طور مثال در حوزه تولید، نیازهای جامعه و کمبودهای اقلام بهداشتی ضروری در این کمیته بررسی شده و در حال پیگیری است که می‌توان به همکاری و فعالیت مجدد دو کارخانه تولید الکل به همت دستگاه‌های مختلف بعد از هشت سال اشاره کرد.

ایمانیه بابیان اینکه قرارگاه برای حمایت از رفع نیازهای مرتبط با سلامت در ابعاد مختلف تجهیزات مصرفی اقلام بهداشتی فعالیت می‌کند، اضافه کرد: قرارگاه احمد ابن موسی(ع)  از طریق نیروهای مردمی و با حمایت‌های خیرین به جذب نیروی انسانی پرداخته و علاوه بر اقلام بهداشتی، سلامت معنوی، روحی و اجتماعی آسیب‌دیدگان را نیز در اولویت قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما