کدخبر : 179987
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار: علت بالارفتن آمار مبتلایان کرونا در فارس، افزایش تست است

استاندار فارس گفت: میزان تست کرونا از افراد در این استان افزایش یافته از این رو موجب بالا رفتن آمار شناسایی مبتلایان به این ویروس شده است اما نسبت انجام آزمایش و مبتلایان، روندی تعادلی دارد.

عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در جریان بازدید از واحد تولید ماسک پایگاه هوایی شهید دوران شیراز و همچنین نقاهتگاه راه‌اندازی شده توسط ارتش، ضمن قدردانی از اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در زمینه مقابله با ویروس کرونا افزود: با همکاری کادر پزشکی، اتخاذتصمیمات به موقع و همکاری مردم بر این ویروس فائق خواهیم آمد و همچنان انتظار داریم تا مردم با ماندن در خانه به قطع زنجیره کرونا کمک کنند.

به گزارش ایرنا وی ادامه داد: اقدامات مناسبی در حوزه پایش، کنترل و تولید ملزومات بهداشتی انجام شده و از امکانات مختلفی برای تامین نیازمندی‌ها بهره‌گیری شده است.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نوزدهم فروردین ۹۹ اعلام کرد: با افزایش شمار مبتلایان به کرونا، استان فارس در ردیف مناطق قرمز آلوده به کرونا قرار گرفت.

باید با کار علمی، تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد
استاندار فارس، همچنین در بازدید از آزمایشگاه و واحد فناوری بیولوژیک گیاهی دانشکده کشاورزی شیراز، گفت: همیشه در تهدیدها، فرصت‌هایی نهفته است که باید با کار علمی و توان دانشمندان، این فرصت‌ها را شناسایی و به به فرصت‌هایی برای رفاه و آسایش مردم تبدیل کرد.
رحیمی، ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش‌های دانشگاه شیراز، دانشکده کشاورزی و مرکز پژوهش های ویروس شناسی، روند تولید واکسن کرونا توسط دانشگاه شیراز را که به دستور وی جزو برنامه‌های در دست اقدام این دانشگاه قرار گرفته، مورد بررسی قرار داد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما