کدخبر : 179833
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

ظرفیت‌های سپاه استان فارس برای مقابله با کرونا در اختیار مردم است

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس، ظرفیت های سپاه در اختیار مردم قرار دارد، گفت: نیروهای بسیج استان فارس همزمان با بروز بیماری کرونا در سطح کشور به حالت آماده‌باش درآمدند و تا امروز به صورت فعال در کنار کادر بهداشت و درمان استان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس، آئین هم‌اندیشی قرارگاه سلامت و اعضای گروه‌های جهادی بسیج استان فارس با حضور سردار یداله بوعلی جانشین فرماندهی سپاه فجر، جمعی از نمایندگان سازمان‌ها و نهادها، مسئولان سپاه فجر و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر شیراز با هدف هم‌افزایی بین سازمانی و بررسی آخرین وضعیت استان به میزبانی سپاه فجر فارس برگزار شد.

سردار بوعلی در این مراسم با بیان اینکه استان فارس در موضوع هم‌افزایی و هماهنگی بین سازمانی در مقابله با بیماری کرونا یکی از استان‌های موفق کشور بوده است، گفت: حوزه سلامت یکی از موضوعات حساس و حیاتی برای کشور و جامعه است و برای تامین سلامت مردم نباید از هیچ تلاش و اقدامی چشم‌پوشی شود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت، پشتیبانی همه جانبه و استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی رسالت مهم مسئولان فارس در برهه حساس کنونی است، گفت: تامین نیاز کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده و پشتیبانی از گروه‌های جهادی بسیج که در رویارویی مستقیم با بیماری فعالیت می‌کنند تاثیر به سزایی در مدیریت و کنترل موفقیت‌آمیز بیماری کرونا دارد.

جانشین فرماندهی سپاه فجر با بیان اینکه ظرفیت‌های موجود در سپاه فارس برای مقابله با بیماری کرونا در اختیار مردم است، خاطرنشان کرد: نیروهای بسیج فارس همزمان با بروز بیماری کرونا در سطح کشور به حالت آماده‌باش درآمدند و تا امروز به صورت فعال در کنار کادر بهداشت و درمان استان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در راستای تامین نیاز استان به اقلام و مواد بهداشتی جهش بسیار خوبی در حوزه تولید این محصولات صورت پذیرفته است، گفت: با افزایش تولید اقلام بهداشتی در کارخانه‌ها و همچنین هم‌افزایی توان گروه‌های جهادی بسیج در این حوزه، شاهد افزایش چشمگیر تولید اقلام و محصولات بهداشتی موردنیاز مردم و کادر درمان استان فارس در سال جهش تولید هستیم.

سردار بوعلی با بیان اینکه جوانان نخبه فارس در حوزه تولید اقلام بهداشتی عملکرد درخشانی داشته‌اند، گفت: در بازدید از کارگاه‌های تولید محصولات بهداشتی شاهد نمونه‌های درخشانی از تفکر جهادی و بروز خلاقیت بودم و به عنوان نمونه دستگاه نیمه اتوماتیک تولید ماسک با ظرفیت ۸۰ عدد در دقیقه توسط جوانان نخبه استان در یکی از صنایع بومی فارس طراحی و راه‌اندازی شده است.

جانشین فرماندهی سپاه فجر با تجلیل از زحمات و تلاش‌های گروه‌های جهادی بسیج و کادر بهداشت و درمان استان فارس، گفت: گروه‌های جهادی بسیج علاوه بر تولید اقلام بهداشتی، در حوزه ضد عفونی اماکن و معابر به صورت فعال حضور دارند، قشر تخصصی بسیج جامعه پزشکی در خط مُقدم مقابله با بیماری کرونا در حال نقش‌آفرینی بوده و سایر بسیجیان داوطلب نیز به صورت شبانه‌روزی در ایستگاه‌های غربالگری واقع در ورودی‌ها و سطح شهرها و فرآیند توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی به فعالیت مشغول هستند.

سردار بوعلی خطاب به مسئولان نهادها و نمایندگان گروه‌های جهادی گفت: سپاه فجر برای تسهیل مشکلات واحدهای تولید اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده و همچنین پشتیبانی از گروه‌های جهادی بسیج آمادگی کامل را اعلام می‌دارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما