کدخبر : 179771
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

نفوذ سامانه سرد بارشی از عصر امروز در مازندران/دمای هوا ۱۲ درجه‌ کاهش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از عصر امروز تا چهارشنبه شاهد بارش باران، کاهش دما بین 6 تا 12درجه، وزش بادشدید موقتی، بارش برف در ارتفاعات و طوفانی شدن دریا در آسمان مازندران خواهیم بود.


نفوذ سامانه سرد بارشی از عصر امروز در مازندران/دمای هوا 12 درجه‌ کاهش می‌یابد

سیدمحمدرضا رضوی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به نفوذ سامانه سرد بارشی از عصر امروز در آسمان مازندران، اظهار کرد: پیامد این سامانه بارش باران، کاهش دما بین ۶ تا ۱۲درجه، وزش باد شدید موقتی، بارش برف در ارتفاعات و طوفانی شدن دریا خواهد بود.

وی افزود: باتوجه به بارش‌ها احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی نیز وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: همچنین با توجه به کاهش قابل ملاحظه دما، کشاورزان از برداشتن نایلون روی خزانه برنج خودداری کرده و شرایط برای عملیات نشاکاری مناسب نیست.

این مسؤول با اشاره به اینکه این سامانه بارشی روز چهارشنبه از آسمان مازندران خارج می‌شود، تصریح کرد: بعد از گذر از روز سرد و بارانی روز پنج‌شنبه آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

رضوی یادآور شد:براساس تجزیه و تحلیل نقشه‎های پیش‏‏ ‏‎یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوّی و دریایی، از عصر دوشنبه هم‎زمان با شمالی شدن جریانات سطح زمین و عبور موج از تراز میانی جو، شاهد وزش باد شدید گاهی بسیار شدید در فراساحل و سواحل استان خواهیم بود که در نتیجه آن دریا از سمت غرب به‌تدریج مواج و توفانی خواهد شد و این وضعیت تا روز پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما