کدخبر : 179726
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

تولید و توزیع ۳۶ هزار لیتر محلول ضدعفونی توسط بسیج دانشجویی کردستان

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان از تولید و توزیع 36 هزار لیتر محلول ضدعفونی(آب ژاول) توسط بسیج دانشجویی کردستان خبر داد.


تولید و توزیع 36 هزار لیتر محلول ضدعفونی توسط بسیج دانشجویی کردستان

توحید رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کردستان، بسیج دانشجویی استان کردستان قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا را تشکیل داد و در قالب ۶ کارگروه فعالیت خود را شروع کرد.

تولید روزانه ۲۵۰۰ ماسک در دو کارگاه بسیج دانشجویی

وی افزود: یکی از اقدامات بسیج دانشجویی استان کردستان راه‌اندازی کارگاه تولید لوازم بهداشتی شامل لباس ایزوله و ماسک بود که در این کارگاه تولیدی، گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کردستان در قالب دو کارگاه یکی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خواهران و دیگری در دبیرستان حکمت اقدام به تولید روزانه دو هزار و ۵۰۰ ماسک می‌کردند.

تولید و توزیع ۳۶ هزار لیتر محلول ضدعفونی(آب ژاول)

مسوول بسیج دانشجویی استان کردستان به تولید و توزیع محلول ضدعفونی اشاره کرد و ادامه داد: دانشجویان بسیجی استان کردستان در دو مرحله اقدام به تولید محلول ضدعفونی(آب ژاول) کردند که در مرحله اول ۱۶ هزار لیتر محلول را در قالب ۶ هزار بطری۲٫۷ لیتری تولید و در مرحله دوم که از دیروز آغاز شده است قرار است ۱۸ هزار لیتر محلول را در قالب ۱۸ هزار بطری یک لیتری آماده و در بین مردم مناطق محروم توزیع کنند.

تولید ۵۰۰۰ عدد شیلد

وی تصریح کرد: کارگاه تولید محافظ بهداشتی صورت (شیلد) از دیگر کارهای انجام شده است که تا پایان این هفته دانشجویان بسیجی حدود ۵۰۰۰ عدد شیلد تولید و آماده تحویل به مراکز درمانی و بیمارستانی استان است.

توزیع رایگان تولیدات بسیج دانشجویی در بین مناطق محروم

رستمی گفت: کل تولیدات بسیج دانشجویی استان کردستان توسط خود گروه‌های جهادی بصورت کاملا رایگان در بین مردم مناطق محروم استان توزیع می‌شود.

فعالیت ۱۹ گروه جهادی در قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا

وی یادآور شد: از ابتدای شروع به کار قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی استان کردستان تا امروز ۱۹ گروه جهادی در ۷ هزار و ۴۰ نفر روز بکارگیری شده‌اند.

مسوول بسیج دانشجویی استان کردستان اضافه کرد: علاوه بر اینها ۲۰ نفر از دانشجویان بسیجی رشته‌های علوم پزشکی با گروه‌های ۴۰۳۰ در طرح غربالگری همکاری می‌کنند.

وی عنوان کرد: همچنین ۲۰۰ نفر از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان کردستان اقدام به تدریس دانش‌آموزان در فضای مجازی و پاسخگویی به سوالات آنها می‌کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما