کدخبر : 179652
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار بوشهر:

اعتبارات ارزش افزوده شهرداری‌های استان بوشهر ۲۴ درصد افزایش یافت

استاندار بوشهر گفت: اعتبار ارزش افزوده شهرداری‌های استان بوشهر در سال ۹۶ کمتر از ۶۵۰ میلیارد تومان بوده این رقم امسال به ۸۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

عبدالکریم گراوند عصر یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران استان بوشهر اظهار داشت: شیوه جدید توزیع اعتبارات در استان، هدف‌گذاری برای پایان سال است و سازمان برنامه بودجه، معاونت عمرانی، فرمانداران و تمام دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند سال مالی را در بهمن ماه تمام کنند.

استاندار بوشهر یادآور شد: توزیع اعتبارات دقیقه ۹۰ بازخورد خوبی برای استان نخواهد داشت و سازمان برنامه و بودجه استان این رویه را تغییر دهد.

گراوند یادآور شد: در حالی که اعتبار ارزش افزوده شهرداری‌ها در سال ۹۶ کمتر از ۶۵۰ میلیارد تومان بوده این رقم امسال به ۸۱۰ میلیارد تومان رسیده و ضروری است شهرداری‌ها توجه به عمران شهری را در تدوین پروژه‌ها لحاظ کنند.

وی تاکید کرد: فرمانداران از ظرفیت منابعی که در اختیار دهیاری‌ها قرار دارد استفاده کنند ضمن اینکه نظارت جدی بر منابعی که دهیاری‌ها دارند صورت گیرد.

گراوند بیان کرد: یکی از فرصت‌های خوبی که بعد از کرونا در استان ایجاد شد استفاده از ظرفیت ویدئو کنفرانس است که در وقت و هزینه هم صرفه جویی می‌کند لذا فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی از این فرصت برای نشست‌ها و جلسات خود استفاده کنند.

وی اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۲.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۲.۵ میلیارد تومان هم از اعتبارات وزارت بهداشت برای تکمیل اورژانس هسته‌ای بوشهر اختصاص یافت.

استاندار بوشهر یادآور شد: تأمین این میزان اعتبار نقش مهمی در تکمیل پروژه مهم اورژانس هسته‌ای برای استان بوشهر دارد.

وی با اشاره به اولویت بندی پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها اضافه کرد: حوزه معاونت عمرانی استانداری، نقشه راه پروژه‌های عمرانی استان را به تفکیک شهرستانی تدوین کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه‌های سفر هیأت دولت به استان برای اجرا و تأمین اعتبار، تفکیک شهرستانی شود، اضافه کرد: پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها با نظر فرمانداران تأمین اعتبار می‌شوند، ضمن اینکه تفکیک شهرستانی پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی هم باید مشخص شود.

به گزارش خبرنگار مهر، گراوند اضافه کرد: در اولویت بندی اجرا و تأمین اعتبار پروژه‌های شهرستانی، فرمانداران مشکلات عمده شهرستان‌ها را مد نظر داشته باشند، یکی از مشکلات جدی استان مسئله آب است که نباید از این مشکل غافل شویم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما