کدخبر : 179333
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

۹۲ درصد ساکنان کهگیلویه و بویراحمد مقابل ویروس کرونا غربالگری شده اند

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اززمان شیوع بیماری ویروسی کرونا ، ۹۲ درصد از مردم استان غربالگری شده اند و تنها ۸ درصد از جمعیت استان باقی مانده است.

محمد مهدی بانشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک از جمعیت حدود ۷۱۳ هزار نفری  حدود ۵۰ هزار نفر غربالگری نشده اند.

وی افزود: تمامی کانون های پر خطری که احتمال وجود ویروس کرونا وجود دارد، در سریعترین زمان ممکن توسط پرسنل این دانشگاه، کار غربالگری آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:از مردم استان تقاضا داریم که با مراقبان سلامت همکاری کنند و چنانچه با سامانه ۴۰۳۰ با مردم تماس گرفته شد، بلافاصله جواب دهند.

بانشی ابراز داشت: شهرنشینان ،روستاها را بعنوان یک نقطه امن برای تفریح های روزانه خود انتخاب نکنند،زیرا امسال بهترین هدیه برای برای افراد مسن دور بودن از آنها برای حفظ سلامتی آنان است.

وی تاکید کرد: هم استانی ها می توانند به منظور شناسایی افراد مشکوک مبتلا به بیماری کرونا و جدا نمودن افراد بیمار از افراد سالم و جلوگیری از انتشار بیماری و قطع زنجیره انتقال با مراجعه به سایت salamat.gov.ir نسبت به خوداظهاری اقدام کنند و ضمن تامین سلامتی خود، یاریگر نیروهای بهداشت و درمان استان باشند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به مردم استان توصیه کرد که از سفر های غیر ضرور و دید و بازدید بپرهیزند و رعایت نکات اولیه بهداشتی را تا اطلاع ثانوی مورد توجه قرار دهند.

شمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در کهگیلویه وبویراحمد تا صبح امروز ۹۶ نفر اعلام شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما