کدخبر : 179296
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

هزینه تدفین اموات تغییری نکرده است

سرپرست شهرداری زنجان گفت: با تغییر محل دفن اموات، هزینه مربوط به این کار تغییری نکرده است.


هزینه تدفین اموات تغییری نکرده است

حبیب‌ ملایی یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شهرداری زنجان با توجه به مسؤولیتی که دارد، از زمان آغاز شیوع کرونا ستاد پیشگیری را در مجموعه تشکیل داده است.

سرپرست شهرداری زنجان با اشاره به تهیه و توزیع اقلام بهداشتی توسط شهرداری با هماهنگی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: همچنین به کمک گروه‌های جهادی نیز نسبت به ضدعفونی کردن پمپ‌های بنزین و ترمینال‌ها اقدام شده است.

وی با اشاره به توزیع ماسک و ضدعفونی کننده در بین کارگران خدماتی شهرداری و رعایت اصول بهداشتی در این مجموعه بیان کرد: همچنین در مجموعه آرامستان که محل تدفین اموات کرونایی نیز است، حداکثر ضدعفونی با تهیه اقلام مورد نیاز انجام می‌شود.

یگانه با اشاره به اینکه علاوه بر اقدامات شهرداری برخی از گروه‌های مردمی نیز نسبت به ضدعفونی کردن معابر اقدام کرده و از دستکش‌های پلاستیکی و سایر اقلام استفاده می‌کنند، افزود: در این پاکسازی‌ها گاها شاهد رها کردن دستکش‌های پلاستیکی در محیط هستیم که قطعا به بهداشت محیط زیست ضربه خواهد زد.

سرپرست شهرداری زنجان افزود: از شهروندان می‌خواهیم تا برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و برای حفظ و پاکیزگی معابر عمومی موارد بهداشتی را رعایت کرده و دستکش‌ها، ماسک‌ها و دستمال کاغذی در معابر شهری رها نشود.

وی با اشاره به اینکه برای پیشگیری از ویروس کرونا این روزها شاهد استفاده بیشتر شهروندان از دستکش، ماسک و دستمال کاغذی هستیم بنابراین ضروریست تا با رعایت نکات بهداشتی از رها کردن آنها در خیابان‌ها و معابر عمومی خودداری کنند، از شهروندان خواست پس از استفاده از اقلام بهداشتی آنها را در یک پلاستیک فریزر انداخته و سر پلاستیک را محکم گره بزنند و سپس داخل سطل زباله بیندازند.

یگانه گفت: قطعا روزی اپیدمی کرونا به پایان خواهد رسید اما اثرات تخریبی زیست محیطی آن باقی می‌ماند از همین رو شهروندان باید با رعایت موارد بهداشتی، محیطی امن و عاری از آلودگی و کاهش زمینه‌های ابتلا به ویروس را فراهم کنند.

سرپرست شهرداری زنجان همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تغییر محل دفن اموات در پی شیوع کرونا، در هزینه تدفین نسبت به قبل تغییری کرده است یا خیر گفت: هزینه‌های تدفین نسبت به گذشته تفاوتی نکرده است و کارهایی است که مربوط به متوفیان انجام می‌شود و اقلام مورد نیاز با هماهنگی علوم پزشکی در اختیار سازمان آرامستانهای شهرداری قرار می‌گیرد.

وی در ارتباط با وضعیت سلامتی کارگران شهرداری نیز گفت: قطعا اگر گزارشی درباره ابتلای کارگران باشد رسیدگی لازم انجام می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما