کدخبر : 179286
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

سامانه بارشی جدید در راه بوشهر

مدیرکل هواشناسی بوشهر گفت: با ورود سامانه جدید بارشی،رگبار باران و رعد و برق وبارش تگرگ و وزش باد نسبتاً شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.


سامانه  بارشی جدید در راه بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران، از ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی جوی، شاهد ورود سامانه بارشی به غرب و جنوب غرب کشور از اواخر روز جمعه و تداوم فعالیت آن تا اواسط روز دوشنبه خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اعلام اینکه فعالیت سامانه بارشی از عصر شنبه و طی روز یکشنبه تقویت شده و بارش‌ها طی این مقدار و شدت بیشتری دارد، بیان کرد: بر اثر فعالیت این سامانه به تناوب آسمان استان ابری همراه با رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای (بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) پیش بینی می‌شود.

وی افزود: با فعالیت این سامانه شاهد بارش باران، رگبار و رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گاهی تندباد لحظه‌ای (بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) و بارش تگرگ در مناطق مستعد، وقوع صاعقه خواهیم بود.

شکوهی‌پور عنوان کرد: روز جمعه بارش پراکنده باران و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید روی دریا و برخی سواحل استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: روز شنبه رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ در برخی نقاط و وزش باد شدید روی خلیج فارس و سواحل و غالب نقاط استان را شاهد خواهیم بود و در روز یکشنبه نیز شاهد تقویت و تشدید بارندگی، رگبار و رعد و برق (گاهی شدید)، بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد و گاهی تندبادهای لحظه‌ای روی خلیج فارس، سواحل و غالب نقاط استان هستیم.

وی افزود: در روز دوشنبه با کاهش بارندگی، رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق در مناطق شرقی و مرکزی و جنوبی استان روبرو می‌شویم.

وی ادامه داد: به دلیل ماهیت رگباری بارش‌ها و بارش تگرگ طی فعالیت این سامانه، آب‌گرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها بویژه طی روزهای شنبه و یکشنبه و ایجاد خسارات احتمالی در مزارع کشاورزی پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: به سبب وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج دریا تا بیش از ۲.۵ متر بویژه در روزهای شنبه و یکشنبه را شاهد خواهیم بود.

وی خواستار فاصله گرفتن از مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی و حفاظت از محصولات کشاورزی طی روزهای یادشده شد و افزود: همچنین باید از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی روزهای جمعه تا اوایل روز دوشنبه اجتناب شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما