کدخبر : 179283
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

خسارت ۳۶ میلیاردی سیل به باغات بوشهر/ ۱۶۰ دام تلف شدند


خسارت 36 میلیاردی سیل به  باغات بوشهر/ 160 دام تلف شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدتقی منوچهری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جاری شدن سیل و بارش تگرگ در ۲ روز گذشته در استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران شدید همراه با تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی خسارت وارد کرد.

ئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه به ۸۱۰ هکتار اراضی کشاورزی، باغات مرکبات و زیتون شهرستان جم خسارت وارد شد خاطر نشان کرد: بارش تگرگ به باغات مرکبات و زیتون جم به میزان ۳۵ درصد خسارت وارد کرد.

وی میزان خسارت وارد شده به باغات مرکبات و زیتون جم را ۳۵۱ میلیارد ریال دانست و بیان کرد: در بارش ۲ روز گذشته به ۸۱۳ هکتار اراضی گندم، جم دیم و محصولات گوجه فرنگی خسارت وارد شد.

منوچهری با اشاره به خسارت به ۸۰۰ هکتار اراضی جو و گندم دیم و ۱۳ هکتار اراضی گوجه فرنگی خاطر نشان کرد: میزان خسارت وارد شده به اراضی گندم، جو دیم و گوجه فرنگی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر ۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی، از تلف شدن ۱۶۰ دام کوچک خبر داد و افزود: در سیل ۲ روز گذشته در جنوب استان بوشهر به ۱۶۰ راس دام کوچک، ۲۵۰ قطعه مرغ بومی و ۱۰ تن علوفه دامی خسارت وارد شد که میزان خسارت ۳٫۵ میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه عمده این محصولات، اراضی و دام‌ها تحت پوشش بیمه نبودند گفت: در جریان وارد شدن خسارت به  محصولات کشاورزی به گرده افشانی نخیلات جم به حجم ۳۰۰ هکتار خسارت وارد شد که تولید محصول نخیلات را  مختل کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما