کدخبر : 179262
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

ضدعفونی کردن ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر سه استان کشور

اهواز- فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور از ضدعفونی کردن ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر خوزستان و دو استان دیگر خبر داد.
ضدعفونی کردن ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر سه استان کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد خادم سید الشهدا در حاشیه عملیات بیولوژیک مدافع سلامت و رزمایش یگان‌های جنگ نوین قرارگاه کربلا در جنوب غرب به منظور ضدعفونی معابر شهری که شامگاه سه‌شنبه در محل خیابان سلمان فارسی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز با هشت یگان از یگان‌های حوزه سرزمینی قرارگاه کربلا در خوزستان این رزمایش سراسری را برگزار کردیم.

وی افزود: تاکنون ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر را در استان‌های خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد ضدعفونی کردیم و ان شاءالله این عملیات ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور با اشاره به اینکه در این رزمایش ۶۰۰ نفر از نیروها به کار گرفته شده است، عنوان کرد: ۴۰۰ تخت قرنطینه برای بیمارستان صحرایی، ۶۰ تخت برای بیمارستان بقایی و همچنین هفت تخت آی سی یو را افتتاح کردیم.

وی به توزیع ماسک و مواد ضدعفونی بین مردم اشاره کرد و گفت: امروز با ۲۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت، ۱۵۰ دستگاه سم‌پاش و گردان‌های جنگ نوین در اهواز این رزمایش را انجام دادیم.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور توضیح داد: ابتدا در ۳۰ نقطه از اماکن مختلف اهواز این ضدعفونی انجام می‌شود و همچنان از مردم درخواست می‌شود که در خانه ماندن را ادامه دهند تا به این ویروس کشنده فائق شویم و زنجیره انتقال ویروس نیز قطع شود.

وی بیان کرد: مردم صبر و حوصله داشته باشند و نیروهای مسلح از جمله سپاه و ارتش و همچنین آتش‌نشانی به وظایف خود عمل می‌کنند و در عین حال دانشگاه علوم پزشکی با همه پرستاران و پزشکان نیز زحمت می کشند.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور گفت: این ویروس کشنده و خطرناک است و هنوز به صورت کامل شناخته نشده است و خیلی از داروها هنوز تأثیر آن‌چنانی ندارند و تنها راهش «قطع زنجیره انسانی» و «در خانه ماندن مردم» است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما