کدخبر : 179232
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

اعطای مرخصی به بیش از ۶ هزار زندانی در فارس/ دستور دادستان بر تشدید اعمال محدودیت‌های تردد به استان

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: در راستای بخشنامه ریاست قوه قضاییه در خصوص اعطای مرخصی، بیش از شش هزار نفر از محکومین زندان‌های استان فارس به مرخصی اعزام شدند.

حیدر آسیابی اظهار داشت: با مکاتبات انجام‌شده با کلیه دادستان‌های حوزه قضائی و دستگاه‌ها اجرایی (فرماندهی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران) دستور نظارت و کنترل بر مبادی ورودی‌های استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حال انجام و تمام مبادی ورودی به استان فارس به‌صورت مستمر رصد و تحت کنترل قرار دارند.

 وی، به استفاده دستگاه تب‌سنج و غربالگری در ورودی‌های استان تأکید کرد و گفت: باید همه افراد که وارد استان می‌شوند کنترل شوند و کسانی که علائم این بیماری رادارند شناسایی و تحت درمان قرار گیرند.

آسیابی ادامه داد: تمامی مسافران مشکوک به ویروس کرونا که در مبادی ورودی شهر با معاینات پزشکی و انجام تب‌سنج مورد آزمایش و غربالگری می‌شوند در مکانی خاص به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

دادستان شیراز با شاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سلامت، ادامه داد: تمامی تلاش و ظرفیت‌های قانونی خود را برای مقابله با این ویروس به کار بسته‌ایم و مردم نیز باید تردد‌ها را کنترل و از رفت‌وآمدهای غیرضروری در شهر پرهیز کنند.

آسیابی از برخورد قاطع با اجاره دهندگان منازل مبله در استان و شهر شیراز سخن گفت و افزود: هیچ خانه مسافری حق اسکان مسافر را ندارد و در صورت مشاهده تخلف همچون خانه‌های مبله پلمب خواهند شد.

وی تصریح کرد: با افرادی که مانع اجرای مقررات بهداشتی در جامعه شوند و بهداشت عمومی را به مخاطره اندازند مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با قاطعیت برخورد جدی خواهد شد.

دادستان شیراز در پایان به متخلفان و احتکار کنندگان اقلام بهداشتی هشدار داد و گفت: احتکار اقلام بهداشتی در شرایط خاص اخیر درواقع مبارزه با سلامتی مردم است و در صورت سوءاستفاده از نیاز‌های مردم مجازات سنگین برای آن‌ها در نظر خواهد گرفته شد.

آسیابی از کشف بسیار اقلام بهداشتی در استان نیز اطلاع داد و گفت: تمامی اقلام کشف‌شده مانند ماسک، ژل بهداشتی و دیگر اقلام بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحویل داده می‌شود.

به گزارش فارس دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز گفت: در راستای صدور بخشنامه ریاست قوه قضاییه در خصوص اعطای مرخصی، بیش از ۶ هزار نفر از محکومین زندان‌های استان فارس تا ۱۵ فروردین‌ماه به مرخصی اعزام شدند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما