کدخبر : 179198
دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار هرمزگان در گفتگو تلفنی با فرمانداران؛

آمادگی روستائیان حاشیه رودخانه برای تخلیه احتمالی

استاندار هرمزگان گفت: فرمانداران برای تخلی احتمالی روستاییان حاشیه رودخانه ها آمادگی کامل داشته باشند.

فریدون همتی با اشاره به بارش‌های بسیارمناسب طی دو شبانه روز گذشته از سرریز شدن سد میناب بر اثر بارندگی‌ها خبر داد و گفت: بیشترین بارش در ایستگاه رهبران با ۲۲۱ میلیمتر بوده و از لحاظ دبی پیک سیلاب حدود ۵۰۰۰ متر مکعب در ثانیه مربوط به ایستگاه آبنمای رودان در سحرگاه دوشنبه ثبت شده است که برای ایجاد فضای آرامش سیلاب و جلوگیری از هرگونه خطر، سرریز سد میناب آزاد می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم حاشیه رودخانه برای تخلیه احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند، تاکید کرد: ساکنین مناطق پایین دست سد استقلال میناب باید علاوه بر رعایت نکات ایمنی، همکاری لازم با بخشداران، دهیاران و گروه‌های امدادی منطقه جهت کاهش خسارات احتمالی انجام دهند.

همتی افزود: با توجه به بارش سامانه اخیر در استان هرمزگان و همچنین جنوب کرمان و سیلابی شدن رودخانه میناب لذا جهت مدیریت سیلاب بخشی از حجم سیلاب از طریق دریچه‌های تحتانی و سرریز رها سازی می‌شود.

وی بیان داشت: هم اکنون سرپرست مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل آب منطقه‌ای و مسؤولان مربوطه در محل حضور دارند و توصیه و مراقبتهای لازم به ساکنان در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با اشاره به آبگیری کامل مخزن سد میناب در پی بارندگی اخیر از ورودی ۴۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه به سد میناب خبر داد و گفت: به علت سرریز شدن سد میناب حدود ۳ هزار متر مکعب آب در ثانیه به پایین دست تخلیه می‌شود.

به گزارش مهر استاندار هرمزگان تصریح کرد: هر چند میزان آب با توجه به پایان بارندگی افزایش نخواهد داشت اما توصیه اکید می‌شود مردم از مسیر و محدود جریان آب سیلاب فاصله بگیرند و روستاهای حاشیه رودخانه برای تخلیه احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند. گفتنی است به دلیل قطع بارندگی طغیان آب رودخانه‌ها در حال فروکش کردن است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما