کدخبر : 179101
یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

اقدامات مقابله ای هرمزگان برابر کرونا به رئیس مجلس گزارش شد

بندرعباس - رییس مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلفنی با استاندار هرمزگان، در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در این استان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا قرار گرفت.
اقدامات مقابله ای هرمزگان برابر کرونا به رئیس مجلس گزارش شد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفتگوی تلفنی، ضمن آرزوی سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای همه مردم هرمزگان و مجموعه مدیریت این استان، از اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان و توجه خوب مردم استان به رعایت توصیه‌های پیشگیرانه، تشکر و قدردانی کرد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این گفتگوی ضمن تبریک سال نو به رئیس مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های اجرا شده برای پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگان را ارائه کرد.

ویروس کرونا که رسماً کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند علائم خفیفی دارند در حالی که حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می‌یابد، می‌شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست‌ها و پرهیز از حضور در محیط‌های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

آمار مبتلایان به کرونا در کشور تا روز دوم فروردین ماه ۹۹ ،۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر و در هرمزگان ۱۴۶ نفر اعلام شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما