کدخبر : 178980
چهارشنبه 28 اسفند 1398 - 19:55
فاقددیدگاه
پرینت

شمار مبتلایان قطعی بیماری کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۴۵ نفر رسید

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ظرف شبانه روز گذشته تاکنون با ۱۳ نفر افزایش به ۴۵ مورد رسید.

محمد بانشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرف سه روز گذشته از ۱۰۰ نمونه موارد مشکوک به کرونا ارسال شده به تهران و شیراز ، ۱۳ مورد جدید مثبت اعلام شده است.

وی  همچنین این روند افزایشی را زنگ خطری برای استان دانست و افزود: بدون شک با ادامه چنین روند و کم توجهی و عدم رعایت مسایل بهداشتی و همچنین پرهیز از سفرهای غیر ضرور این آمار در روزهای آینده و با توجه به تعطیلات نوروزی افزایش خواهد یافت

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواست که نکات ایمنی را رعایت کنند و از هرگونه رفت و آمد غیر ضروری و سفر های درون شهری و برون شهری به جد خودداری کنند زیرا ویروس کرونا همه گیر بوده و خطر در کمین خانواده ها است.

تمامی اماکن عمومی، رستوران ها، مکان های تفریحی و گردشگری تعطیل شده اند و استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به تصمیم ستاد مدیریت کرونا هیچ گونه پذیرشی برای ایام نوروز امسال نخواهند داشت.

بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز، ۱۱۹۲ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۷۳۶۱ نفر رسید.

۵۷۱۰ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا مجموع فوت شده ها بر اثر این بیماری در کشور به ۱۱۳۵ نفر رسیده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما