کدخبر : 178927
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

راه اندازی ۳۲ کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان استان مرکزی

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: 32 کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان راه اندازی شده که روزانه ۲۰ هزار ماسک تولید و توزیع می کنند.


راه اندازی 32 کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان استان مرکزی

 به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سرهنگ محمد  گودرزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با شیوع کرونا در کشور و به تبع آن در استان مرکزی قرارگاه سپاه روح الله از ۲۶ بهمن ماه به منظور  پیشگیری کنترل و مقابله با ویروس کرونا تشکیل و اقدامات بسیاری را به مرحله اجرا در آورد.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۱ نشست درون استانی به منظور برنامه ریزی  و اجرای هرچه بهتر برنامه ها برگزار شده است، علاوه بر آن قرار گاه زیستی نیروهای مسلح متشکل از ناجا، ارتش و سپاه روح الله نیز از اول اسفندماه شکل گرفته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی از راه اندازی یک کارگروه عملیات روانی و فضای مجازی خبر داد و افزود:  این کارگاه به صورت  بیست چهارساعته در حال رصد فضای مجازی در مورد ویروس کرونا است و علاوه بر این کارها  کلیپ های تهیه شده از اقدامات و کلیپ های آموزشی در راستای مقابله با کرونا را بارگذاری می کنند.

  گودرزی اعزام کارشناس بهداشت، پزشک و کارشناس پرستاری به تمام رده های سپاه، آموزش چهره به چهره، غربالگری اولیه افراد داری علائم اولیه بیماری به صورت مستمر در ۷ مرکز درمانی سپاه، ایجاد ۵ پایگاه غربالگری در اراک و ۳ مرکز در محلات،خمین و ساوه، فعالیت ۲ آزمایشگاه آزمایش بیماران کرونایی در اراک و خمین، آماده سازی مرکز جراحی امام جواد با  ظرفیت ۴۰ تخت خواب به عنوان پشتیبان و نقاهتگاه ، شناسایی و ارجاع ۱۸۰ نفر از بیماران اولیه توسط درمانگاه های سپاه به بیمارستان آیت الله خوانساری را بخشی از اقدامات انجام شده برشمرد.

وی با بیان اینکه در همه مجموعه های درمانی سپاه روح الله ایستگاه تریاژ، تب و علائم حیاتی راه اندازه شده است؛ افزود: یک فقره چادر سیار به صورت بیمارستان صحرایی در بیمارستان آیت الله خوانساری با ۴۰ تخت راه اندازی شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح  الله استان مرکزی ادامه داد: همچنین تاکنون ۴۵ نفر از پزشکان  پرستاران و کادر درمانی به دانشگاه علوم پزشکی معرفی و از طریق جامعه پزشکان و بسیج دانشجویی به کار گیری و سازماندهی شده اند.

 گودرزی گفت: ۵ کانون جامعه پزشکی در شهرستانها در حال ارائه خدمات پزشکی درمانی هستند و تمامی سالن های ۹ دی و صالحین که حدود ۶۰ محیط ورزشی است در اختیار شهرستانها برای نقاهتگاه و بیمارستان سیار قرار گرفته است.

وی ایجاد حمام چهار دوشه سیار در بیمارستان آیت الله خوانساری مخصوص کادر درمانی و پزشکی، اختصاص دو سالن ورزشی در مجتمع ورزشی شهدای پنجم مرداد به صورت مجزا برای آقایان و بانوان برای نقاهتگاه با ظرفیت هر سالن ۱۰۰ تخت ظرفیت، تامین یک سالن ورزشی به ظرفیت ۷۰ تخت بیمارستانی در دلیجان،  تهیه و توزیع۹۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده شامل الکل ۷۰ درصد برای عموم مردم توسط گروه های جهادی ، توزیع ۶۸ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده با عنوان آب ژاول بین مردم، تهیه ۱۲۰۰ بسته   بهداشتی ویژه خانواده شهدا را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.

وی افزود: ۳۲کارگاه تولید ماسک توسط بسیجیان راه اندازی شده که روزانه ۲۰ هزار ماسک تولید و توزیع می کنند  و یک کارگاه تولید ماسک با ظرفیت ۲۰ چرخ خیاطی در دانشگاه توسط بسیج دانشجویی و دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده است.

به گفته وی ضدعفونی کردن و گند زدایی معابر عمومی و مکان ها در شهرها و روستا های استان، به کارگیری هشت دستگاه مهندسی و جنگ نوین از هوافضای خمین ، قرارگاه مهندسی ۴۲ قدر و تیپ ۷۱ روح الله استان مرکزی از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما