کدخبر : 178925
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

تداوم «تحریم‌های» ظالمانه آمریکا در شرایط کنونی جلوه‌گر خوی درندگی آنان است

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: تداوم تحریم‌های ظالمانه آمریکا در شرایط کنونی که ایران در جدال با شیوع ویروس کرونا است، چیزی جز جلوه درندگی خوی سران کاخ سفید نیست.


تداوم «تحریم‌های» ظالمانه آمریکا در شرایط کنونی جلوه‌گر خوی درندگی آنان است

محمد آشوری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: جبهه تمام عیاری در کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا شکل گرفته است که به ملزوماتی در حوزه پزشکی و تجهیزاتی و دارویی نیاز دارد که بخش قابل توجهی از آنها در داخل در حال تولید است اما متأسفانه بخشی نیز که از طرق بین‌المللی قابل تأمین است، بدلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا با کندی و در مواردی نیز با عدم امکان تأمین مواجه می‌شود.

وی افزود: حتی امکان ارسال کمک‌های ایرانیان خارج از کشور نیز در موارد متعددی میسر نشده است که عمدتا به دلیل تحریم‌های ظالمانه‌ای است که آمریکایی‌ها حتی در شرایط بروز این بیماری گسترده نیز حاضر نیستند آن را به حالت تعلیق در بیاورند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان این که تداوم تحریم‌ها در شرایط کنونی چیزی جز جلوه‌گری خوی درندگی سران کاخ سفید نیست، تصریح کرد: اکنون مجامع حقوق بشری و سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل باید در برابر این رفتار وقیحانه آمریکایی‌ها واکنش نشان دهند که از سویی خود را دلسوز ملت ایران نشان می‌دهند اما از سوی دیگر اجازه نقل و انتقالات مالی برای تأمین تجهیزات و دارو برای بیماران را نمی‌دهند و حتی شرکت‌های بین المللی همکار با ایران در این زمینه را تهدید به تحریم می‌کنند.

آشوری خاطرنشان کرد: تحرک خوبی در مجموعه‌های دانش‌بنیان کشورمان با همکاری وزارت بهداشت و درمان و نیروهای مسلح برای تأمین برخی اقلام مهم تشخیص و مهار این بیماری در جریان است که ثمرات خوبی نیز بدنبال داشته است و امیدواریم با همکاری ملی در این عرصه شاهد کاهش مبتلایان به این بیماری در کشور باشیم.

نماینده مردم بندرعباس با اشاره به حضورش در دو نشست تخصصی هیأت رئیسه مجلس با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، افزود: برخی نیازهای مالی وزارت بهداشت در حوزه مبارزه با بیماری کرونا و تخصیص اعتبار مستقلی در این زمینه به وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های مسؤول نیز پیگیری شده است و دستگاه سیاست خارجی کشورمان نیز پیگیر دریافت حمایت مالی صندوق بین‌المللی پول در قالب خط تسهیلاتی است تا بتواند برخی نیازمندی‌های تجهیزاتی در این زمینه را تأمین کند.

وی از ارسال مستمر کمک‌های دارویی و تجهیزاتی برخی کشورهای دوست با ایران نیز تجلیل کرد و عنوان داشت: این همراهی با ملت ایران در عبور از این بیماری منحوس بدون شک سبب تعمیق روابط سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خواهد شد و ملت ایران، این روزهای سخت را فراموش نخواهد کرد که کدام کشورها در کنار ما به کمک آمدند و کدامین کشورها نیز با سنگ‌اندازی در مسیر انتقال دارو و تجهیزات به کشورمان سبب سختی و تألم ملت ما شدند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما