کدخبر : 178920
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

فرماندار بندرعباس در برگزاری انتخابات بی تجربه بود

بندرعباس - عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: انتخابات نیاز به تجربه و ساز و کارهای گسترده دارد که متاسفانه فرماندار بندرعباس تجربه لازم و کافی را نداشت.
فرماندار بندرعباس در برگزاری انتخابات بی تجربه بود

به گزارش خبرنگار مهر، حسین هاشمی تختی صبح سه شنبه در نشستی با خبرنگاران در بیان نظراتشان در مورد برگزاری انتخابات در هرمزگان بیان داشت: دست اندرکاران اجرایی زحمات زیادی کشیدند برگزاری انتخابات یک کاره گسترده و حساسی است و نیازمند ساز و کار خاص و تجربه لازم است. فرماندار حوزه انتخابیه بندرعباس تازه کار بود و تجربه برگزاری انتخابات را نداشت.

وی تاکید کرد: سر جمع اتفاقات و جمع بندی ها به این نتیجه رسیدیم که انتخابات سالم نبود. به همین دلیل در زمان قانونی نسبت به برگزاری انتخابات اعتراض کردیم و در حال رسیدگی است. تابع قانون هستیم و هر چه قانون بگوید پذیرا هستیم. حتی اگر یقین هم حاصل کنیم که در انتخابات تقلب صورت گرفته است ولی تابع قانون خواهیم بود. معتقد به این هستیم که ساز و کار دستگاه‌های نظارتی حرف آخر می‌زنند و به هواداران می‌گوئیم در مقابل قانون سر تعظیم فرود بیاورند.

هاشمی تختی تصریح کرد: انتظار مردم بر این هست که آنچه را دیده‌اند و ملاحظه کرده‌اند غیر از آن نباشد و بارها هم به دستگاه‌های نظارتی و شورای نگهبان مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هر کجا که جلوی تخلف گرفته شود سود است، افزود: اگر از تخلف کوچک جلوگیری نشود تخلف بزرگ شکل می‌گیرد، اگر امروز جلوی تخلفات گرفته نشود بعید نیست در انتخابات آینده هم شاهد تخلفات دیگر باشیم. بنابراین تقاضا داریم مسئولان مربوطه مو را از ماست بکشند و به مسائل و شکایاتی که با مستند ارائه شده است با دقت بیشتری رسیدگی کنند. نباید این احساس در مردم تداعی شود که هر کسی با تقلب و تخلف می‌تواند به مجلس راه پیدا کند. این یک سم برای ذهنیت مردم است.

نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس اظهارداشت: اگر هم وزارت کشور و شورای نگهبان به این جمع بندی برسند که اندازه تخلفات در انتخابات به حدی نبوده است که در نتیجه انتخابات تأثیرگذار باشد باید بیایند و به مردم توضیح دهند تا مردم در این موضوع اشباح شوند.

وی در مورد دخالت برخی از دستگاه‌های عمومی استان در انتخابات اضافه کرد: دستگاه‌های امنیتی و قضائی در حال بررسی دخالت دستگاه‌ها و نهادهای عمومی در انتخابات هستند. اتهاماتی به برخی از افراد وارد است که باید این اتهامات رسیدگی شود و منتظر صدور حکم هستیم.

این عضو مجلس دهم خاطرنشان کرد: اعتراض بنده به روند انتخابات است و اعتراضی به صندوق و بازشماری ندارم. روند اجرای انتخابات روند صحیحی نبوده است و اسناد و مدارک ارائه شده است.

وی با بیان اینکه ۸ کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم اعتراض خودشان را ارائه کرده‌اند، بیان داشت: برخی از نهادهای عمومی در هرمزگان نتوانستند در انتخابات بی طرفی خودشان را حفظ کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما