کدخبر : 178913
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان صرف مایحتاج شب عید نیازمندان فارس شد

شیراز- مدیرکل اوقاف فارس گفت: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل موقوفات استان صرف تهیه و اهدای مایحتاج شب عید نیازمندان شد.
یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان صرف مایحتاج شب عید نیازمندان فارس شد

سید عباس موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه پیوست اجتماعی طرح آرامش بهاری، باعنوان «آستان مهربانی» برای تهیه و اهدای مایحتاج شب عید نیازمندان اجرا می‌شود، افزود: ترویج روحیه انفاق، بخشش، نوعدوستی و مساوات در بین زائرین و مجاورین و دیگری خدمت به نیازمندان و محرومین پیرامون بقاع متبرکه از اهداف این ابلاغیه است از این رو، بر آن است تا با استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت زائرین، فرهنگ انفاق و نوعدوستی را احیا و اقدام به تهیه پوشاک (اولویت اول)، ارزاق و مایحتاج شب عید نیازمندان پیرامون بقاع متبرکه نماید.

وی افزود: با توجه به اینکه در فرهنگ جامعه ایرانی، روزهای منتهی به آغاز سال جدید، ایام خرید لباس و مایحتاج شب عید است و به نوعی این ایام، ایام سرور و شادمانی آنان محسوب می‌گردد، رسیدگی به فقرا و تأمین پوشاک و خوراک شب عید آنان، از اهمیت مضاعفی برخوردار است از این رو این ابلاغیه جهت اجرا در مراکز افق بقاع متبرکه سراسر کشور، اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف فارس در ادامه به اهداف برنامه فوق اشاره کرد و گفت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت بُعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه، کمک به محرومان و اقشار آسیب پذیر، فراهم نمودن زمینه مشارکت عمومی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان، جذب و همکاری با خیرین در امور اجتماعی مراکز افق بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ انفاق، نوع دوستی، مساوات و صدقه از هدف‌های این طرح است.

موسوی به شرح برنامه‌های فوق پرداخت و گفت: این ابلاغیه در صدد است با تبلیغ همه جانبه فرهنگ بخشش و ایجاد زمینه مشارکت عمومی برای خدمت به محرومین و مستمندان، خدمت قابل توجهی به اقشار کم برخوردار نموده و با اولویت تأمین کفش و لباسِ شب عید نیازمندان، و همچنین اهدا آجیل، تنقلات و مواد غذایی، خدمتی به این عزیزان کند.

وی با یادآوری اینکه اجرای برنامه از طریق مراکز افق بقاع متبرکه صورت می‌گیرد، به ارائه آمار و اطلاعات اجرای این طرح در استان فارس پرداخت و اعلام کرد: ۲۲۶۰ بسته حمایتی سبد ارزاق شامل برنج، روغن، ماکارونی، پروتئین سویا، رب گوجه، تن ماهی، کنسرو لوبیا، چای خشک، عسل، ۱۷۵۶ بسته بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده، دستکش، ماسک، مایع سفید کننده، مایع دست شویی، ۳۱۰ مورد کفش، و ۳۵۷ مورد البسه از محل این برنامه، توزیع شد.

موسوی اضافه کرد: تمام موارد با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل موقوفات استان بویژه موقوفه معزالوزاره و موقوفه میرزا فتحعلیخان صاحب دیوان، موقوفه حاج خلیل زالی، موقوفات نواحی ۱و۲ شیراز، مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیرین و نذورات مردمی بقاع متبرکه تأمین شده است.

مدیرکل اوقاف فارس عنوان کرد: واحدهای مشارکت کننده در این طرح بقاع متبرکه اماکن متبرکه و مذهبی شیراز شامل؛ امامزاده سیدمحمد (ع) دهپیاله، امامزاده سیدصادق (ع) مهدی آباد، امامزاده سیدمحمد (ع) پدونک، امامزاده سیدمحمد (ع) صغاد، سیدعلاءالدین حسین (ع)، شاهداعی الی الله (ع)، سیدتاج الدین غریب (ع)، علی بن حمزه (ع)، در شهرستان‌ها امامزاده پیرمراد (ع) استهبان، امزادگان احمدوجعفر (ع) بهمن آباده، امامزاده شهید (ع) فراشبند، بقاع متبرکه بی بی حور و بی بی نور

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما