کدخبر : 178899
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

ورود فرهنگیان برای تولید ماسک/هنرستان ها کارگاه تولیدی شدند

شهرکرد- فرهنگیان چهارمحال و بختیاری در راستای مقابله با کرونا وارد میدان شده اند و هم اکنون تولید ماسک در برخی هنرستان های این استان آغاز شده است.
ورود فرهنگیان برای تولید ماسک/هنرستان ها کارگاه تولیدی شدند

خبرگزاری مهر – گره استان‌ها: اقشار مختلف مردم در چهارمحال و بختیاری برای حل مشکلات، کمبودها و نیازهای بخش پزشکی برای حمایت از پرستاران و پزشکان آستین‌ها را بالا زده و وارد میدان شده‌اند.

گروه‌های مختلف مردمی برای مقابله با کرونا در سطح استان فعال‌شده‌اند، بسیاری در مسیر ضدعفونی شهرها و روستاها حرکت می‌کنند و بخشی دیگر نیز با فعال کردن کارگاه‌های تولیدی به دنبال تأمین تجهیزات طبی ازجمله ماسک و روپوش پزشکی هستند.

کارگاه‌های خیاطی که چرخ‌های خیاطی آن مردمی هستند، یکی پس از دیگری در نقاط مختلف استان در حال فعال شدن هستند و هم‌اکنون بخشی از کمبودهای لوازم طبی در این استان در حال تأمین است.

فرهنگیان چهارمحال و بختیاری در راستای مقابله با کرونا کمر همت بسته‌اند

هم اکنون فرهنگیان به همراه هنرجویان چهارمحال و بختیاری در راستای مقابله با کرونا کمر همت بسته‌اند و هنرستان‌ها را به کارگاه تولیدی تبدیل کرده‌اند و در مسیر تولید ماسک گام بر داشتند.

فرهنگیان بار دیگر در جبهه‌ای دیگر فعال شده‌اند و در تلاش هستند تا در کنار پزشکان و پرستاران در مسیر مقابله با کرونا نقش بسزایی ایفا کنند.

هنرستان‌های قائمیه شهرکرد و ستایش فرخ شهر از مراکز مهم آموزشی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود که هم اکنون این دو مرکز آموزشی در مسیر تولید ماسک به همت فرهنگیان فعال شده‌اند.

روزانه ۱۰۰۰ ماسک در هنرستان‌های قائمیه شهرکرد و ستایش فرخشهر تولید می‌شودمدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان شهرکرد در این زمینه به خبرنگار مهراظهار داشت: با همت مدیر، هنرآموزان و هنرجویان هنرستان دخترانه قائمیه شهرکرد و هنرستان ستایش فرخشهر، کارگاه آموزش تولید ماسک پارچه‌ای در حال اجراست.

محسن اسماعیلی افزود: روزانه یک هزار عدد ماسک پارچه‌ای در کارگاه‌های این دو هنرستان و در شرایط کاملاً بهداشتی دوخته و بسته بندی و برای توزیع در بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، تحویل هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام از طرف فرهنگیان داوطلبانه بوده است، عنوان کرد: تولید ماسک در این دو مرکز آموزشی تا رفع نیازمندی مراکز بهداشتی و مردم همچنان ادامه خواهد داشت.

تولید ماسک در هنرستان کار و دانش نرجس شهرستان لردگان نیز با تلاش فرهنگیان برای رفع کمبودها در این شهرستان آغاز شده است.

دانش آموزان و هنرآموزان هنرستان کار و دانش نرجس شهرستان لردگان با همراهی و مشارکت عوامل اجرایی و سایر دبیران این آموزشگاه به تولید ماسک مشغول هستندمدیر آموزش و پرورش شهرستان لردگان نیز در این زمینه اظهار کرد: در شرایطی که به منظور پیشگیری از ویروس کرونا فعالیت آموزشی تمامی مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده است، دانش آموزان و هنرآموزان هنرستان کار و دانش نرجس شهرستان لردگان با همراهی و مشارکت عوامل اجرایی و سایر دبیران این آموزشگاه به تولید ماسک مشغول هستند.

جهانبخش طهماسبی تاکید کرد: این ماسک‌ها قابل شست و شو و دارای لایه‌ای ضد حساسیت است که در رنگ‌های مختلف و در شرایط بهداشتی و استاندارد تولید، بسته بندی و برای اقدامات بعدی، تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان می‌شوند.

پیش از این کارگاه‌های تولید ماسک به همت گروه‌های جهادی، قرارگاه فرهنگی بانوان چهارمحال و بختیاری، طلاب حوزه علمیه و… در استان چهارمحال و بختیاری فعال شده بود.

همدلی مردم در این روزها بیش از پیش برای مقابله با کرونا مشاهده می‌شود و همه آمده‌اند تا این دشمن نوظهور سلامت انسان‌ها را شکست دهند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما