کدخبر : 178649
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

استفاده از دادرسی الکترونیک برای مقابله با کرونا در هرمزگان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا و صیانت از بهداشت عمومی، برای نخستین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه حقوقی بندرعباس از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
استفاده از دادرسی الکترونیک برای مقابله با کرونا در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی اظهارداشت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت عمومی، برای نخستین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه عمومی حقوقی شهرستان بندرعباس ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی در ادامه افزود: این جلسه رسیدگی با حضور وکلا و شهود برگزارگردید و خوانده پرونده که در زندان مرکزی یکی از استان‌های شمالی کشور به سر می‌برد از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت نمود و به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

صالحی اظهار داشت: در قانون جدید آئین دادرسی کیفری، دادرسی به صورت الکترونیک پیش بینی شده و در این راستا، برگزاری جلسات دادگاه به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس با هدف جلوگیری از تجدید اوقات، تأخیر در دادرسی و تسریع در صدور احکام انجام می‌شود.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نصب و راه اندازی تجهیزات فنی لازم در دادگستری استان هرمزگان، امکان برگزاری جلسات رسیدگی محاکم و تحقیقات به صورت ویدئو کنفرانس فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین یادآور شد: این اقدام علاوه بر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از بهداشت و سلامت جامعه، آثار مثبت و قابل توجهی در گسترش استفاده از دادرسی الکترونیک و صرفه جویی در هزینه‌ها، زمان و نیروی انسانی را به همراه داشته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما