کدخبر : 178639
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

طرح ضد عفونی هوشمند بانک‌ها آماده شد

شیراز- رئیس دانشگاه شیراز، گفت: طرح ضد عفونی هوشمند توسط دانشگاه شیراز برای بانک‌ها آماده شد.
طرح ضد عفونی هوشمند بانک‌ها آماده شد

به گزارش خبرنگار مهر، حمید نادگران در نشست خبری تشریح برنامه‌های دانشگاه شیراز برای مقابله با کروناویروس که ظهر شنبه به صورت غیرحضوری برگزار شد، افزود: استان فارس و شیراز در صدر فعالیت‌ها در زمینه مقابله با کرونا قرار دارد.

رئیس دانشگاه شیراز به اقدام‌های انجام گرفته توسط این نهاد علمی اشاره کرد و گفت: اولین کاریی که انجام شد تشکیل ستاد مقابله با کرونا در سطح مدیران دانشگاه بود، تعطیلی کلیه کلاس‌های آموزشی به دلیل تراکم انسانی، تخلیه کلیه خوابگاه‌ها و تعلیق کلیه گردهمایی‌ها، آموزش نیروهای خدماتی و پرسنل دانشگاه و گندزدایی ساختمان‌ها، فراهم ساختن تجهیزات ویدئوکنفرانس، تهیه اقلام بهداشتی، شیفت بندی حوزه اداری و تهیه بسته‌های سالمت روانی و اجتماعی از جمله این اقدامات بود.

وی به اجرای مشاوره تلفنی در زمینه ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: افزون بر این دانشگاه شیراز ذیل ستاد ملی مقابله با کرونا حرکت کند تا به این روند کمک کنیم و تشکیل کارگروه پژوهشی ویروس شناسی، کارگروه سلامت، ضدعفونی هوشمند در دست تهیه است و طرح دیگری که دنبالش هستیم آموزش حفظ و نگهداری حیوانات خانگی است.

هیچ مورد ابتلاء در دانشگاه شیراز مشاهده نشده است

نادگران غربالگری استادان را تابع دستور ستاد مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: با این وجود در دانشگاه شیراز، افراد با شرایط خاص به مرخصی رفتند و کارکنان دانشگاه به صورت شیفتی در حال انجام وظیفه هستند و در حال حاضر هیچ مورد ابتلاء در دانشگاه شیراز مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه شیراز اعلام کرد: اقدام‌های جهادی که انجام شد شیراز را از زمره شهرهای دارای بحران خارج ساخت، البته این مانع از اقدام‌های بهداشتی نیست زیرا هنوز هم خطر هست و مردم باید مراقب باشند و از سفر پرهیز کنند و در مجامع عمومی ظاهر نشوند تا این چرخه شیوع ویروس شکسته شود.

نادگران از مطرح شدن فعالیت‌های پژوهشی توسط بخش شیمی روی تهیه واکسن خبر داد و افزود: کارگروه فراورده‌های تولید بیولوژیک دانشگاه شیراز قبل از شیوع ویروس کرونا تشکیل شده است.

وی درباره کارگروه سلامت روان دانشگاه شیراز ادامه داد: این کارگروه به شکل خودجوش در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی تشکیل شد و تقریباً هفته‌ای دو تا سه جلسه داشتند و در فضای مجازی فعالیت گسترده‌ای داشته است.

رئیس دانشگاه شیراز، افزود: توصیه‌های آموزشی و بهداشتی توسط این کارگروه در فضای مجازی برای کمک به مردم انجام داده است.

دانشگاه شیراز هیچگاه در بحران‌ها مردم را تنها نخواهد گذاشت

وی رویکرد دانشگاه شیراز را به سوی جامعه و مردم دانست و گفت: دانشگاه شیراز هیچگاه در بحران‌ها مردم را تنها نخواهد گذاشت.

نادگران تصریح کرد: راستی آزمایی برای مواد ضدعفونی و الکل در دانشگاه شیراز وجود دارد و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شیراز در این زمینه آمادگی کمک رسانی دارد.

وی در خصوص اینکه عده‌ای از قربانیان کرونا کارمندان شریف بانک‌ها هستند، ضمن ابراز تأسف گفت: در این رابطه طرح ضد عفونی هوشمند توسط دانشگاه شیراز در حال پی گیری است و با بانک‌ها در حال رایزنی هستیم تا با ایجاد «شارش» مواد ضدعفونی در ورودی بانک‌ها از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما