کدخبر : 178523
پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

از کارآفرینی تا مدرسه‌سازی در مناطق محروم/ امیدوارم تا ۱۴۰۰ برای سه‌هزار نفر شغل ایجاد کنم

مرد نیکوکار قزوینی، علاقهٔ فراوانی به دانش آموزان مناطق محروم و روستایی دارد، آرزویش این است که دانش‌آموزان بدون کم و کاست به تحصیل بیاندیشند، موفق شوند و بدرخشند، او خود روستا زاده است، با کارآفرینی برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کرده و امیدوار است تا سال ۱۴۰۰، سه‌هزار نفر را مشغول به کار کند.


از کارآفرینی تا مدرسه‌سازی در مناطق محروم/ امیدوارم تا ۱۴۰۰ برای سه‌هزار نفر شغل ایجاد کنم

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مرد نیکوکاری از روستای نیارک، یکی از روستاهای واقع در منطقهٔ طارم‌سفلی از استان قزوین، هر آن چه دارد را در طبق اخلاص گذاشته تا دانش‌آموزان مناطق محروم این مرز و بوم بتوانند در آرامش و آسایش درس بخوانند و جز تحصیل و کسب علم، به هیچ مسئلهٔ دیگری نیندیشند.

سیدحسین حسینی نیارکی نامی آشنا برای دانش‌آموزان مناطق محروم استان قزوین و حتی برخی استان‌های دیگر است. این مرد خیراندیش، روستازاده است و پس از گذراندن پایهٔ اول مقطع دبستان در روستای نیارک منطقهٔ طارم‌سفلی، به‌همراه خانوادهٔ خود و به‌دلیل شغل پدر به شهر مهاجرت می‌کند. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی رشتهٔ مدیریت صنایع، در یک شرکت مواد بهداشتی و شوینده مشغول به فعالیت می‌شود و به مرور زمان پیشرفت می‌کند و در شغل خود موفقیت‌های کم‌نظیری به‌دست می‌آورد، تا جایی‌که کم‌کم دست به کارآفرینی می‌‌زند و خود اقدام به تأسیس شرکت می‌کند. او اکنون برای افراد زیادی اشتغال ایجاد کرده است و یکی از هزاران سرمایه‌دار کشور است که تصمیم گرفته تا جایی‌که در توان دارد به دانش‌آموزان منطقهٔ کودکی خود که از مناطق محروم استان قزوین است و نیز دانش‌آموزان دیگر مناطق محروم خدمت‌رسانی کند تا آنان بتوانند با خیالی آسوده تحصیل کنند و آیندهٔ درخشانی را برای خود رقم بزنند.

این خیر نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قزوین می‌گوید: حدود ۱۰ سال است که در حد وسعم تمام تلاشم بر این است که در خدمت دانش‌آموزان منطقهٔ طارم‌سفلی باشم و هر کاری از دستم بر بیاید کوتاهی نمی‌کنم. اوایل برخی‌ها تصور می‌کردند ممکن است با این فعالیت‌ها به‌دنبال اهداف سیاسی باشم، اما با مرور زمان همه متوجه شدند که هدفم تنها رضای خدا و آرامش روحی دانش‌آموزان مناطق محروم است. می‌خواهم آن‌ها موفق شوند و بدرخشند.

اهدای ۲ کامیون دستمال‌کاغذی و مواد شوینده و بهداشتی در روزهای کرونایی

با توجه به شیوع ویروس کرونا از اواخر بهمن ماه در کشور، این ویروس از اوایل اسفند ماه در استان قزوین شیوع یافت. با وقوع این اتفاق ناگهانی، به یک‌باره اقلام بهداشتی و شوینده در کشور کمیاب و حتی در برخی مناطق نایاب شد و یا قیمت آن‌ها چند برابر شد. حسینی در این میان باز هم مرد میدان عمل بود و با اهدای ۲ کامیون مواد شوینده و بهداشتی به مناطق محروم، به کمک دانش‌آموزان سخت‌کوش این مناطق شتافت. ارزش ریالی این اقلام یک‌میلیارد ریال بود. وی در رابطه با این موضوع عنوان می‌کند: از آن جایی‌که بنده صاحب شرکت مواد شوینده و بهداشتی هستم، کمترین کاری که می‌توانستم برای دانش‌آموزان مناطق محروم انجام دهم این بود که یک کامیون دستمال‌کاغذی و یک کامیون مواد شوینده و ضدعفونی کننده را به‌عنوان هدیهٔ ناقابل به ادارهٔ آموزش و پرورش طارم‌سفلی ارسال کنم تا از طریق این مجموعه به دست دانش‌آموزان و نیز فرهنگیان این منطقه برسد تا بتوانند در این شرایط سخت، از جان خود محافظت کنند، زیرا اکنون در شرایطی قرار داریم که حتی در شهرهای بزرگ نیز علاوه بر این‌که مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی کننده به‌سختی یافت می‌شود، قیمت آن‌ها نیز افزایش قابل توجهی یافته است، بنابراین لازم است افرادی که بضاعت مالی دارند به کمک مردم مناطق محروم بیایند تا همه در کنار هم بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

از کمک به دانش‌آموزان مناطق محروم طارم‌سفلی تا مدرسه‌سازی و کمک به عشایر و چادرنشینان زابل

حسینی نه تنها به دانش‌آموزان زادگاه خود خدمت می‌کند، بلکه به همهٔ دانش‌آموزان این مرز و بوم علاقه دارد و آن‌ها را خواهران و برادران خود قلمداد می‌کند و معتقد است دانش‌آموز باید هم لباس نو داشته باشد و هم تغذیهٔ مناسب استفاده کند و از مشکلات مالی به‌دور باشد تا در محیطی امن و آرام به تحصیل بپردازد تا بتواند کشورش را آباد کند. حسینی در رابطه با فعالیت‌های خود برای دیگر دانش‌آموزان مناطق محروم می‌گوید: یکی از کارهای کوچکی که ما برای دانش‌آموزان مناطق محروم انجام دادیم، کمک به ساخت مدرسه در زابل از استان سیستان‌وبلوچستان بود. به عشایر و چادرنشینان این منطقهٔ محروم نیز تا جایی‌که توانسته‌ایم به لطف خدا یاری رسانده‌ایم. وی ادامه می‌دهد: زابل از مناطق محروم سیستان‌وبلوچستان است، سال‌های گذشته به این منطقه سفر کرده بودم و زمانی‌که شدت فقر را در این منطقه دیدم، تصمیم گرفتم قدمی برای دانش‌آموزان آن‌جا بردارم، واقعاً انسان از خودش خجالت می‌کشد زمانی‌که این مناطق را می‌بیند، ما تصور می‌کنیم روستاهای استان ما در محرومیت هستند، اما باید بدانیم که این روستاها در مقایسه با زابل، مانند بهشت هستند. من با دیدن فقر دانش‌آموزان آن منطقه و این‌که دیدم حتی از لوازم اولیهٔ تحصیل نیز محروم بودند، جداً ناراحت شدم و وظیفهٔ خود دانستم که قدمی برای اصلاح امور دانش‌آموزان آن‌جا بردارم. خداوند به ما نعمت سلامتی و ثروت داده است، ما نیز موظفیم آن‌را برای دانش‌آموزان نیازمند هزینه کنیم تا بتوانند با عشق درس بخوانند.  

دوست دارم دانش‌آموزان در کنار تحصیل، شاد باشند و سفر کنند

این خیر نیارکی که خود روستازاده است و علاقهٔ فراوانی به روستا و روستاییان دارد، معتقد است شرایط دانش‌آموزان باید به‌نحوی باشد که به‌جز درس خواندن و تحصیل و شاد بودن، به هیچ‌چیز دیگری نیندیشند. وی می‌گوید: بنده معتقدم تا جایی‌که بتوانیم لازم است همه به دانش‌آموزان این کشور خدمت کنیم تا آینده‌سازان این مرز و بوم بتوانند با خیالی آسوده تحصیل کنند. خداوند لطف کرده و اموالی را به‌صورت امانت در اختیار ما قرار داده است، در جبران این لطف خداوند، هر کاری بکنیم کم است. من هم تا جایی‌که می‌توانم از کمک در ساخت مدرسه تا بازسازی مدارس فرسوده و تهیهٔ لوازم اولیهٔ مورد نیاز دانش‌آموزان و نیز بحث خوراک و پوشاک آنان یا فراهم آوردن اسباب تفریح و سفر آن‌ها، کوتاهی نمی‌کنم. جالب این‌جاست که هر زمان خدماتی از این قبیل به دانش‌آموزان ارائه می‌کنم، صد برابر آن به اموالم اضافه می‌شود، بنابراین هیچ‌وقت هراسی از این بابت ندارم و زمانی‌که ببینیم دانش‌آموزان به کمک‌هایم نیاز دارند، هزینه‌اش هر چقدر باشد دریغ نمی‌کنم. وی در ادامه مطرح می‌کند: خیلی دلم می‌خواهد دانش‌آموزان در کنار تحصیل، شاد باشند و مسافرت کنند. زیرا عموماً خانواده‌های دانش‌آموزان مناطق محروم توانایی سفر ندارند، بنابراین لازم می‌دانم دانش‌آموزان منطقه‌ای که به آن خدمت می‌کنم را سالی یک‌بار با تقبل تمامی هزینه‌ها به سفر و تفریح به مناطقی از قبیل شمال، مشهد، گردشگری به مناطق مختلف کشور بفرستم.

امیدوارم تا ۱۴۰۰ برای سه هزارنفر شغل ایجاد کنم

افرادی که با حسینی در ارتباط هستند معتقدند دل او مانند دریا و دلسوز دانش‌آموزان مناطق محروم است، او علاقهٔ فراوانی به روستا و روستاییان دارد و می‌گوید علاوه بر این‌که این کارهای نیک را به نیت پدر مرحومش انجام می‌دهد، خودش هم به این قبیل فعالیت‌ها علاقهٔ فراوانی دارد. وی می‌گوید: من علاقهٔ زیادی به کمک به دیگران دارم، اصلاً سیاسی نیستم و خوش‌بختانه با هیچ گروه سیاسی هم در ارتباط نیستم که به‌دنبال اهداف سیاسی باشم. اکنون نیز صاحب یکی از شرکت‌های بزرگ مواد شوینده هستم و برای حدود ۷۰۰ نفر کارآفرینی کرده‌ام که امیدوارم این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۳ هزار نفر برسد. من زمانی‌که در کودکی به روستایمان می‌رفتیم و مشاهده می‌کردم که هم‌سالانم و دوستانم در چه فقری تحصیل می‌کنند، دلم می‌خواست به آنان کمک کنم. اکنون نیز تلاش می‌کنم به هر محصلی که مشکل دارد ماهیانه کمک کنم تا دانش‌آموزان درگیر مسائل مالی نباشند و بتواند راحت درس بخوانند. حسینی در ادامه از معاملهٔ خود با پروردگار سخن می‌گوید و تأکید می‌کند: من با خدا معامله کرده‌ام، خدا به بنده لطف کرده و نعمت‌های خود را در اختیار من قرار داده است، من هم موظفم آن‌را برای محرومان هزینه کنم، الحمدلله خدا به اندازه‌ای به من بخشیده است که هر چقدر خرج می‌کنم برکت اموالم صد برابر می‌شود. چون از این معاملهٔ سراسر سود نتیجهٔ بسیار مثبتی گرفته‌ام، همواره در همین مسیر حرکت می‌کنم و به‌طور کلی عاشق انجام کارهای خیر شده‌ام.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، سید حسین حسینی نیارکی، از خیرین برجستهٔ قزوینی است که عاشق انجام کارهای خیر برای دانش‌آموزان مناطق محروم است و دوست دارد هر چه دارد را در طبق اخلاص بگذارد تا دانش‌آموزان با عشق درس بخوانند تا بتوانند آینده‌سازان مفیدی برای این مرز و بوم باشند. او برکت مال را در بخشش و کمک به محرومان می‌داند و از این کار لذت می‌برد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما