کدخبر : 178515
پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

استقرار کارشناسان بهداشتی در مبادی ورودی شهرهای فارس

شیراز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از استقرار کارشناسان بهداشتی در مبادی ورودی شهرهای فارس در راستای اقدامات بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد.
استقرار کارشناسان بهداشتی در مبادی ورودی شهرهای فارس

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهرزاد لطفی گفت: رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان در سطح استان با همکاری فرمانداری شهرستان نسبت به استقرار کارشناسان بهداشتی در مبادی ورودی شهر اقدام کنند.

او عنوان کرد: پس از بررسی‌های انجام شده از سوی مسئولان دانشگاه به صورت روزانه، گزارشی از نیازها و درخواست‌های مجموعه سلامت فارس به وزارت بهداشت ارسال می‌شود.

دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست از تجهیز شهرستان‌های ورودی استان به تب سنج لیزری در راستای اقدامات بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد و عنوان کرد: تیم‌های تخصصی تشکیل شده در شهرستان‌هایی که دارای موارد اعلام شده مبتلایان مثبت هستند به نظارت می‌پردازند.

دکتر علی اکبری معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست با تاکید بر افزایش و تشدید نظارت‌های بازرسان از مراکز درمانی، از پیش بینی‌های انجام شده در بیمارستان‌ها برای افزایش پوشش خدمت رسانی به مراجعان خبر داد.

دکترمحمدرضا ادراکی رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز در این نشست درباره حضور اساتید بالینی و کادر درمانی تخصصی موردنیاز در مراکز درمانی طبق نظر کارگروه علمی مبارزه با کرونا در دانشگاه، توضیحاتی ارائه داد.

دکتر مصطفی ابراهیمی رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه نیز در این نشست، پیرامون ارزیابی سریع موارد تأیید شده کووید _۱۹ و آخرین آمارها، پایش ها و اقدامات انجام شده برای مبتلایان در فارس، گزارش داد.

در این نشست هر یک از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه به بیان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کرونا در فارس پرداختند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما