کدخبر : 178488
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

اماکن و معابر شهر بندرعباس به طور روزانه ضدعفونی می شود

بندرعباس - رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: معابر و اماکن سطح شهر بندرعباس به طور روزانه و مستمر توسط شهرداری، نیروهای ارتش، سپاه و نهادهای مردمی ضدعفونی می شود.
اماکن و معابر شهر بندرعباس به طور روزانه ضدعفونی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه جراره صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح اعضای شورا با دکتر همتی استاندار هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از تصمیمات اتخاذ شده ستاد ملی مبارزه کرونا در هرمزگان بیان داشت: در راستای سلامت شهروندان، در ستاد مدیریت بحران کرونا تصمیمات خوبی اتخاذ شده است که جای دارد از استاندار هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و همچنین کادر درمانی استان که فداکارانه و ایثارگرانه در راستای سلامت شهروندان خدمت رسانی می‌کنند تقدیر و تشکر شود.

جراره به یکی دیگر از اقدامات لازم جهت پیشگیری از بیماری کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: معابر و اماکن عمومی شهر بندرعباس برای مقابله با ویروس کرونا به طور روزانه و مستمر توسط شهرداری، نیروهای ارتش، سپاه و نهادهای مردی، ضد عفونی می‌شود.

وی گفت: در این ستاد در خصوص کنترل ورود مسافران به شهر بندرعباس تمهیداتی اندیشیده شده است، ولی مردم همچنان در این زمینه حساسیت دارند. لذا می‌بایست از نصب چادر توسط مسافران در پارک‌ها و ساحل خودداری شود که در این زمینه نیروی انتظامی نیز باید ورود کند، تا طرح ممنوعیت نصب چادر در بوستان‌ها و ساحل به درستی اجرایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: اخیراً مسافران در روستاها، به دنبال جایی برای اسکان خود هستند که باید جلوی این موضوع گرفته شود و لازمه اش ورود دهیاران و بخشداران به این موضوع است.

جراره تصریح کرد: شهرداری در شرایط فعلی، جهت جلوگیری از مراجعات مردم با یک برنامه ریزی صحیح کار انجام تخفیفات عوارض پروانه ساختمانی را در دستور کار خود قرار دهد، تا مردم بدون مراجعه حضوری بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه با اشاره به اینکه سلامت شهروندان در وهله اول برای ما از همه چیز مهمتر است، به موضوع جمع آوری قلیان‌ها در روزهای اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر به دنبال جمع آوری قلیان‌ها در سطح شهر بودیم اما حالا که این موضوع مهم انجام شده، لذا باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از آنجایی که یکسری افراد از همین راه، کسب درآمد داشتند، پس باید تدابیر و تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود و با ایجاد شغل جایگزین برای این افراد، سلامت شهروندان نیز به خطر نیافتد.

جراره گفت: اعضای شورای شهر مخالف خرید پساب نیستند بلکه نظر آنها این است که کار به بهترین نحو انجام شود، همچنین دغدغه شهرداری نیز هزینه‌های کلان لوله کشی آب تصفیه شده می‌باشد که جای دارد استانداری در این زمینه کمک‌های لازم را انجام دهد.

وی گفت: سرانه فضای سبز شهر بندرعباس ۶ متر است که استاندارد کشوری آن ۱۲ متر است و می‌بایست برای توسعه فضای سبز همه دست به دست هم دهیم و با همکاری یکدیگر شاهد توسعه فضای سبز شهری باشیم.

جراره افزود: دغدغه‌های که همیشه داریم این است که فضای سبز محله‌ای را توسعه دهیم، که متاسفانه یکسری زمین‌ها در بحث فضای سبز تغییر کاربری پیدا می‌کنند و برای شهروندان بجز پارک دباغیان و جنگلی در سطح شهر، پارک مناسب و درخورشان مردم در این چند سال اخیر احداث نشده است، لذا حمایت ویژه ای نیاز داریم تا بتوانیم توسعه فضای سبز را در سطح شهر شاهد باشیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما