کدخبر : 178482
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

ظرفیت تولید ماسک های تنفسی در شیراز افزایش یافت

شیراز- ظرفیت تولید ماسک در شیراز با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همکاری جهادی داوطلبان دانشجو و بسیجی، افزایش توان و به کارگیری چندین دستگاه خودکار توسط کارگاه های تولیدی، افزایش یافت.
ظرفیت تولید ماسک های تنفسی در شیراز افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اعلام این خبر گفت: هم اکنون دو کارگاه اصلی تولید ماسک‌های تنفسی در شهرستان شیراز، به صورت سه نوبت کاری در شبانه روز، مشغول به فعالیت هستند که ظرفیت تولید آنها افزایش یافت.

دکتر مهرداد شریفی توضیح داد: یکی از این کارگاه‌های تولیدی، پیش از این، دستکش یک بار مصرف نایلونی تهیه می‌کرد که پس از ورود ویروس کرونای جدید به کشور، خط تولید ماسک‌های تنفسی در آن با پیگیری و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دوباره فعال شد.

این عضو هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: خط فعال شده در زمینه تولید ماسک تنفسی با حضور و تلاش جهادی و داوطلبانه دانشجویان، طبق فراخوان صورت پذیرفته از سوی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین جهادگران و بسیجیان پایگاه‌های مقاومت، فعالیت می‌کند و در رفع نیاز مراکز حوزه بهداشت و درمان استان، نقش مؤثری دارد.

دکتر شریفی همچنین بیان کرد: از روز پنجشنبه گذشته، در این کارگاه‌ها، دستگاه‌های خودکار نیز افزوده شد که سرعت و ظرفیت تولید را افزایش داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه همچنین گفت: کارگاه تولیدی فعال دیگر نیز توانسته است با افزایش توان، ظرفیت تولید ماسک خود را به چند برابر، نسبت به گذشته افزایش دهد که نقش اساسی در تأمین نیاز استان به این کالای مصرفی پزشکی داشته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما