کدخبر : 178356
یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت متکدیان در دزفول گروهی و سازماندهی شده است/ مردم گزارش دهند

معاون امور شهری شهرداری دزفول گفت: متکدیان متأسفانه به‌صورت گروهی و سازمان‌دهی شده مشغول کار هستند اما با این حال شهرداری آمادگی کامل را جهت جمع‌آوری آنان و تحویل مراکز و مراجع ذی ربط را دارد.


فعالیت متکدیان در دزفول گروهی و سازماندهی شده است/ مردم گزارش دهند

به گزارش خبرگزاری فارس از دزفول، سامانه مردمی “فارس من” با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه اندازی شده است و در سریع ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی میردازد.

“جمع آوری متکدیان حرفه ای و سازمان یافته در شهر دزفول” یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من به ثبت رسید که موضوع را پیگیری کردیم.

محمد ابوالحلاج، معاون امورشهری شهرداری دزفول پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول، اظهار کرد: متکدیان و کودکان کار دو گروه متفاوت هستند که شهرداری در صورت مشاهده آنها، وظیفه جمع‌آوری و تحویل به مراجع ذی‌ربط قانونی را دارد.

ابولحلاج عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده متکدیان در هر نقطه از شهرستان دزفول می‌توانند با شماره ۱۳۷ شهرداری که به صورت شبانه روزی فعال است، تماس بگیرند.

معاون امور شهری شهرداری دزفول، بیان کرد: این افراد بیشتر هنگام فرارسیدن نوروز و روزهای پنج شنبه در قبرستان‌ها دیده می‌شوند که مردم می‌توانند با تماس به سامانه شهرداری و یا نیروانتظامی در جمع آوری متکدیان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری چند مرتبه طرح جمع آوری متکدیان انجام شده، افزود: تکدی‌گری چون برابر قانون جرم محسوب می‌شود، متکدیان برای برخوررد قانونی به نیروی انتظامی تحویل داده می‌شوند اما کودکان کار برای ساماندهی به بهزیستی سپرده خواهند شد.

 ابولحلاج گفت: متکدیان متأسفانه به‌صورت گروهی و سازمان‌دهی شده مشغول کار هستند اما با این حال شهرداری آمادگی کامل را جهت جمع‌آوری آنان و تحویل مراکز و مراجع ذی ربط را دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما