کدخبر : 178355
یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

تأیید سه مورد دیگر ابتلا به کرونا ویروس در استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت سه مورد دیگر بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر تشخیص داده شد.


تأیید سه مورد دیگر ابتلا به کرونا ویروس در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سعید کشمیری عصر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تاکنون هشت مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر تشخیص داده‌ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه قبل از آلوده شدن عسلویه به ویروس کرونا به فکر پایتخت انرژی کشور باشید، گفت:  با توجه به جمعیت به هم فشرده کارگری و رفت‌وآمدهایی که به استان‌های آلوده صورت می‌گیرد این منطقه را در شرایط سختی قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه پیشگیری از آلودگی عسلویه ضروری است، عنوان کرد: هم‌اکنون از آلوده‌ترین استان کشور پروازی به سمت عسلویه در حال انجام است هرچند تب‌سنجی در فرودگاه‌ها در حال انجام است اما همه موارد بیمار را مشخص نمی‌کند چون زمانی تب ایجاد می‌شود که ویروس در بدن فعالیت خود را آغاز کرده باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: هرچند بازاریان گناوه، دلوار و برازجان تعطیل‌شده، اما تعطیل نشدن بازار بوشهر باعث شده سیل مراجعان به این بازار افزایش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیماری کرونا در اثر جابه‌جایی جمعیتی صورت می‌گیرد، پس باید همه اقدام‌ها برای پیشگیری از انتقال چرخه بیماری در استان به خصوص در رابطه با سفر انجام شود.

کشمیری بابیان اینکه نگرانی جدی در خصوص سفرهایی که به استان انجام خواهد شد، وجود دارد گفت: همه حساس شدند و واکنش‌های احساسی در سطح شهر انجام می‌شود و هرچه سازمان‌های انتظامی بخواهد جلو این قضیه را بگیرند اما ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد که زیبنده چهره شهر ما نیست.

وی گفت: از ساحل عسلویه، نایبند تا گناوه و بوشهر مسافرانی وجود دارند که از نقاط آلوده، همسایه و دور به استان آمدند و می‌توانند آلوده باشند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه اولین مورد بومی که در استان مشخص شود نشان می‌دهد قبل از آن عده زیادی درگیر و ما با بیماری این فرد توانستیم آن را پیدا کنیم، اظهار کرد: خود قرنطینگی، در خانه ماندن و حضور نیافتن در تجمع‌ها در راستای پیشگیری از بیماری ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است مسافرینی که از استان‌های دیگر به‌ویژه استان‌های درگیر این ویروس که قصد ورود به استان بوشهر دارند به مدت ۱۴ روز با هزینه شخصی قرنطینه شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما