کدخبر : 178330
یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

دولت هند برای جلوگیری از جنایات علیه مسلمانان جدی باشد

اهواز- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان گفت: دولت هند برای جلوگیری از جنایات علیه مسلمانان با شدت و به صورت جدی اقدام کند.
دولت هند برای جلوگیری از جنایات علیه مسلمانان جدی باشد

حجت الاسلام محمدمهدی نبی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هندوستان یک کشور کهن در زمینه «فرهنگی» است و یکی از دو کشور پر جمعیت جهان است که ادیان مختلف و متفاوت و اعتقادات گوناگونی از هزاران سال پیش تاکنون در آنجا زندگی می‌کنند.

وی افزود: از بین این ادیان، مسلمانان با بیش از صد میلیون نفر جمعیت، یک مجموعه انسانی در هندوستان هستند و باید اعتقادات و مکان‌های مذهبی آنها مورد احترام قرار گیرند.

مدیرکل تبلیغات استان خوزستان: جای تأسف دارد که در هندوستانی که در همیشه تاریخ ما شاهد هم‌زیستی مسالمت‌آمیز، همراه با صلح و صفای معتقدان با همه ادیان کنار هم بودیم، یک جریان خزنده‌ای است که چند سالی آغاز شده و در تلاش است به این صلح، صفا، برادری و دوستی مردم این کشور لطمه وارد کنند.

نبی زاده تصریح کرد: از خراب کردن مسجد تا اقدام به ضرب و شتم، شکنجه و آدم کشی در این روزها علیه مسلمانان هند شاهد بودیم، انتظار می‌رود دولت هند به صورت جدی در این مسئله ورود کند و از حق شهروندان خود حمایت کند.

وی گفت: مجامع جهانی نیز باید ورود کنند، واکنش خودشان را در خصوص این اقدامات غیرانسانی واکنش نشان دهند، ما شاهد مسئله کشمیر بودیم و جای تأسف دارد که دولت هندوستان اصلاً ورود خوبی در آن حوزه نداشت.

مدیرکل تبلیغات استان خوزستان عنوان کرد: همچنین سران کشورهای اسلامی باید در این حوزه ورود کنند، سازمان شورای امنیت مانند همیشه ساکت بوده است و ما شاهد این هستیم در دنیای متمدن امروز در سایه شوم ویروس کرونا این جنایت دارد اتفاق می‌افتد.

وی بیان کرد: ما از دولت هند و همه مجامع جهانی انتظار عکس‌العمل برای آرام کردن اوضاع، برخورد و قصاص عاملان این جنایت وحشیانه برای درس عبرت دیگران است، ورود کند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما