کدخبر : 178162
چهارشنبه 4 مارس 2020 - 19:49
فاقددیدگاه
پرینت

تقدیر امام جمعه شیراز از خدمات دست‌اندرکاران حوزه سلامت استان فارس در مبارزه با کرونا

امام جمعه شیراز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تقدیر از خدمات مجموعه سلامت استان فارس در مهار کروناویروس گفت: همه مسوولان و مردم، زحمات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در این شرایط دشوار جامعه درک می‌کنند.

به نقل  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آیت الله لطف‌الله دژکام در دیدار رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: با توجه به حجم بالای مراجعان به حوزه بهداشت و درمان استان درباره کروناویروس، خدمات نیازمند طراحی و برنامه‌ریزی دقیق است تا راهکارهایی پیش بینی شود.

وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری حوزه های برادران و خواهران علمیه در ارایه خدمات سلامت روان در جامعه، ادامه داد: در عرصه اقدامات میدانی ما به عنوان یک سرباز پای کار ایستاده ایم و در هر موضوعی که سلامت مردم را به خطر می اندازد، مجموعه حوزه علمیه و روحانیون با مجموعه سلامت همکاری می کنند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: بیماری های واگیر نظیر کروناویروس، یک مسئله پیچیده است که مهار آن نیازمند مجموعه ای از اقدامات بهداشتی، درمانی، اجتماعی، اقتصادی و معنوی، همچنین همکاری، همفکری و هم اندیشی مدیران بخش های مختلف است.

 دژکام هدف از این نشست را بررسی ابعاد مختلف ویروس کرونا، همکاری های حوزه های مختلف و تشکیل کمیته های عملیاتی اجرایی عنوان کرد و گفت: لازم است در بحث کروناویروس جدید، همه جوانب آن را مورد توجه قرار داده و آثار معنوی و اجتماعی آن رصد شود، البته به مردم اطمینان می‌دهیم که با همکاری یکدیگر آن را شکست می دهیم.

وی بیان کرد: پزشکان و پرستاران، در صف نخست عرصه نبرد با این بیماری قرار دارند و از آغاز فرآیند بیماری تا پایان آن تلاش بسیاری دارند، این مسیر مانند رشادت و فداکاری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است که پیروزمندانه عمل کردند.

دلگرمی دانشگاه علوم پزشکی از همراهی مسوولان و مدیران استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، حضور و همراهی تمامی مسوولان و مدیران استان را باعث دلگرمی و قوت قلب مجموعه دانشگاه دانست و گفت: برای شکست کرونا ویروس، نیازمند همدلی و یکپارچگی تمامی مسوولان، مدیران و مردم هستیم.

مهرزاد لطفی، آمار پایین ابتلا در استان فارس نسبت به استان های دیگر را لطف خداوند، تلاش مجموعه سلامت، همدلی و همکاری مسوولان دستگاه های نظارتی و اجرایی، همکاری مردم استان عنوان کرد.

وی از راه اندازی ۹ درمانگاه شبانه‌روزی در شیراز و یک درمانگاه در هر شهرستان استان، برای دسترسی آسانتر مردم به خدمات معاینه و تشخیص ویروس کرونا خبر داد و گفت: روزانه ۴۰ تا ۶۰ هزار ماسک در سه نوبت کاری با همکاری ۹۰ نیروی جهادی بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانشجویی و کارکنان تولید می شود و پس از تامین ماسک در مراکز درمانی در داروخانه های شبانه روزی نیز توزیع می شود.

 لطفی اضافه کرد: اطلاع رسانی گسترده با تهیه بنرها، استندها و بیلبوردها، مصاحبه های ویژه در صدا و سیما، همچنین انجام یک هزار و ۳۰۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان در روز گذشته، از دیگر تلاش های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه بوده است.

پزشکان و پرستاران؛ قهرمانان جامعه

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این نشست، پزشکان و پرستاران را قهرمانان و پهلوانان جامعه خواند و از تلاش و اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز محمدتقی سهرابی افزود: همه ذهن ها درگیر ویروس کرونا است و باید پس از پایان این ویروس، به فکر سلامت روانی مردم نیز بود، در این زمان نقش روحانیت به عنوان نزدیکترین افراد به مردم، در تقویت ابعاد روانی و معنوی موثر است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما