کدخبر : 178057
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

اعتراض نماینده شیراز به تصمیم خودسرانه/ وقتی وزارت آموزش و پرورش جنبه بدآموزی دارد


اعتراض نماینده شیراز به تصمیم خودسرانه/ وقتی وزارت آموزش و پرورش جنبه بدآموزی دارد

قادری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شیراز با اشاره به اینکه استاندار باید پاسخگوی عملکرد مدیران باشد و وزارتخانه ها نباید تودیع و معارفه مسئولان را بدون هماهنگی با وی انجام دهند در خصوص غیبت مدیرکل سابق، گفت: آموزش و پرورش جزیره ثبات، امنیت و آرامش به شمار می رود، اما متاسفانه وزارت آموزش و پرورش دولت دوازدهم به وزارتخانه ای بی ثبات تبدیل شده است.

وی ادامه داد: یکی از انتقادهای همیشگی در فارس، نبود ثبات مسئولیت و عمر کوتاه مدیریتی استاندار بوده است و متاسفانه شاهد وضعیت نابسامان در آموزش و پرورش استان هستیم که در این شرایط بیشترین ضربه را قشر فرهنگیان و دانش آموزان خواهند خورد.

قادری با اشاره به اینکه تغییر مدیریتی در آموزش و پرورش باید در زمان شروع به کار نمایندگان مجلس یازدهم و با مشورت آنها انجام می شد، افزود: نمایندگان دوره بعد مجلس در خصوص سهم بودجه آموزش و پرورش تصمیم گیری و اظهارنظر می کنند.

وی که درباره گزینه انتخاب شده به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش اظهار نظری نکرد، ادامه داد: استاندار فارس پیش تر گفته بود که در انتخاب مدیران کل دخالت نمی کند و بیشتر در امور نظارتی به انجام مسئولیت می پردازد.

قادری با تاکید بر اینکه که استاندار باید پاسخگوی عملکرد مدیران ارشد باشد و وزارتخانه ها نباید تودیع و معارفه مسئولان را بدون هماهنگی با استاندار انجام دهند، گفت: این انتصاب سرشار از ابهام است که انتظار می رود مسئولان استانی و وزارت آموزش و پرورش پاسخگوی آن باشند.

به گزارش فارس، صبح امروز در حالی فرهاد اسماعیلی به عنوان مدیر کل جدید آموزش و پرورش فارس معرفی شد که در آئین تودیع و معارفه، علی عسکر نجفی مدیر کل سابق حضور نداشت و در تهران به سر می برد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما