کدخبر : 178021
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

حفاظت از حیات وحش استان بوشهر نیازمند مشارکت مردم است

بوشهر - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به تنوع اکوسیستمی و زیستگاهی حیات وحش استان گفت: حفاظت از حیات وحش استان بوشهر نیازمند مشارکت مردم است.
حفاظت از حیات وحش استان بوشهر نیازمند مشارکت مردم است

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی نژاد صبح دوشنبه در کارگروه حیات وحش استان بوشهر اظهار داشت: روز جهانی حیات وحش تاکید کننده و یادآور اهمیت حفاظت از گونه‌های حیات وحش به عنوان یکی از مهمترین منابع تنوع زیستی و میراث‌های طبیعی است.

وی ادامه داد: حیات وحش دارای نقش و کارکردهای کلیدی و اساسی در اکوسیستم‌ها بوده که امروزه استفاده‌های انسان از حیات وحش به استفاده‌های گسترده بویژه دارویی و گردشگری گسترش یافته است.

قلی‌نژاد تصریح کرد: گونه‌های حیات وحش به لحاظ تنوع ژنتیکی میراث‌های طبیعی یک کشور محسوب می‌شوند و کشور ایران نیز با دارا بودن تنوع گونه‌ای در حیات وحش خود و تنوع اکوسیستمی، یکی از مهمترین کشورهای جهان از لحاظ حیات وحش و تنوع زیستی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به غنا و تنوع زیستی استان بوشهر افزود: استان بوشهر به دلیل برخورداری از تنوع اکوسیستمی و زیستگاهی دارای گونه‌های مهم و ارزشمند حیات وحش نظیر پلنگ، پازن، قوچ، میش، آهو، دلفین گوزپشت، لاک پشت‌های دریایی و انواع پرندگان ارزشمند و آبزیان مهم است.

وی اضافه کرد: اقدامات حفاظتی در راستای حفاظت از گونه‌های جانوری سالیانه با تلاش کارشناسان و محیط بانان در حال اجرا است و حفاظت از گونه‌های حیات وحش نیازمند مشارکت همه مردم در حفاظت از این ذخایر ژنتیکی و میراث‌های طبیعی است.

کارگروه حیات وحش استان بوشهر در راستای برنامه ریزی در راستای حفاظت از گونه‌های حیات وحش در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تشکیل شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما