کدخبر : 178018
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

استقرار پایگاه سلامت در ورودی گناوه/ تعطیلی بازار و افزایش نظارت

گناوه - به منظور مقابله با شیوع کرونا، اقدامات اساسی در گناوه در دستور کار قرار گرفته و علاوه بر استقرار پایگاه سلامت در ورودی گناوه، شاهد نظارت جدی‌تر بر نانواها و تعطیلی بازار هستیم.
استقرار پایگاه سلامت در ورودی گناوه/ تعطیلی بازار و افزایش نظارت

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: هر چند هنوز هیچ مورد مثبتی از کرونا در استان بوشهر گزارش نشده است ولی تلاش‌های جدی برای مقابله با گسترش این بیماری و پیشگیری از شیوع آن در دستور کار قرار گرفته است.

نظارت‌ها در سطح شهرستان گناوه نسبت به گذشته بیشتر شده است و برخی فعالیت‌ها از جمله فعالیت بازار تجاری گناوه تعطیل شده است و برخی فعالیت‌های ورزشی نیز لغو شده است.

استقرار پایگاه سلامت در ورودی‌ها

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پایگاه کنترل و تب سنجی در ورودی‌های گناوه بمنظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استقرار یافت.

محمد باز یاری اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و درگیر بودن بسیاری از استان‌های کشور با این بیماری، برنامه‌ریزی و تمهیدات مختلفی برای پیشگیری از این بیماری در شهرستان گناوه اندیشیده شده‌است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: استقرار پایگاه سلامت در مبادی ورودی شهر یکی از این برنامه‌ها است که در دو نقطه شامل میدان امام علی (ع) و روبروی ترمینال شهر گناوه مستقر شده است.

وی گفت: این ایستگاه سلامت توسط شبکه بهداشت و درمان و با همکاری جمعیت هلال احمر، بسیج، شهرداری و پلیس راهور گناوه اقدام به معاینه و تب سنجی مسافران و گردشگران در ورودی شهر گناوه می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه عنوان داشت: با توجه به اینکه تعطیلی بازار تجاری این بندر تمدید شده است از هموطنان در اقصی نقاط کشور بخصوص استان‌های درگیر انتظار داریم تا اطلاع ثانوی از سفر به این شهرستان خودداری کنند.

باز یاری با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از بیماری کرونا گفت: مجموعه کارکنان بخش سلامت شهرستان گناوه با تمام توان و امکانات در خدمت سلامت مردم هستند و امیدواریم با همکاری و مساعدت همه اقشار مردم و دستگاه‌ها این بیماری رفع و دغدغه مردم برطرف شود.

تعطیلی فعالیت چمن‌های مصنوعی

شهردار گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت زمین‌های چمن مصنوعی در گناوه متوقف شد.

سید جواد حسینی حقیقی اظهار داشت: شهرداری بندر گناوه در ادامه فعالیت‌های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در این شهر، فعالیت زمین‌های چمن مصنوعی را متوقف کرد.

شست و شوی اماکن عمومی

وی افزود: همچنین شهرداری بندر گناوه اقدام به ضدعفونی کردن و شست و شوی اماکن عمومی کرد و کف پوش پارک‌ها، نیمکت‌های شهری، ست‌های ورزشی، وسایل بازی کودکان، بازار تره بار و بازار ماهی فروشان شستشو و ضدعفونی شد.

شهردار گناوه بیان کرد: عفونت زدایی کامل ساختمان شهرداری گناوه نیز در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شد.

حسینی حقیقی خاطرنشان کرد: اقدامات شهرداری گناوه برای پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا تا پایان آماده باش مربوط به این ویروس به صورت پیوسته ادامه خواهد داشت.

نظارت جدی بر نانوایی‌ها

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بطور ضربتی از نانوایی‌های گناوه بازدید و نظارت کردند.

علیرضا یوسفی اظهار داشت: به منظور افزایش سطح آگاهی شاغلین نانوایی‌ها و برای جلوگیری از بروز و شیوع بیماری کرونا (کووید ۱۹) بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه به طور ضربتی از نانوایی‌های سطح شهر گناوه بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدیدها رعایت بهداشت فردی بخصوص شستشویی مرتب دست با آب و صابون و نحوه ضدعفونی مستمر محل کسب به شاغلین نانوایی‌ها آموزش داده شد.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری مقرر شد فردی که وجه نقد در نانوایی دریافت می‌کند به هیچ وجه با نان و آرد تماس نداشته باشد.

یوسفی بیان داشت: در نشستی که با نانوا داران شهر گناوه برگزار شد به آنها توصیه شده است دستگاه‌های کارت خوان را به طور مرتب با الکل ضدعفونی کنند.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه با تاکید بر اینکه با رعایت موازین بهداشتی در نانوایی‌ها از شیوع بیماری کرونا پیشگیری می‌شود یادآور شد: همچنین نحوه تهیه محلول ضدعفونی کننده به آنها آموزش داده شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما