کدخبر : 177899
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

تشکر امام جمعه اهواز از جامعه پزشکی به خاطر مقابله با کرونا

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: اگر به توصیه متخصصان عمل شود احتمال درگیری با بیماری کرونا کمتر است بنابراین تلاش شود کمتر با افراد در ارتباط باشیم و اگر ضرورت ارتباط وجود دارد از دست دادن و روبوسی خودداری شود.


تشکر امام جمعه اهواز از جامعه پزشکی به خاطر مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در جمع خبرنگاران با تبریک حلول اول ماه رجب، اظهار کرد: ماه رجب مانند قرآن و اهل‌بیت دارای باطنی است که انسان را به خدا می‌رساند و برای رسیدن به مقام قرب الهی انسان نیازمند وسیله است و این وسیله‌ها قرآن، اهل‌بیت و ولایت هستند.

وی افزود: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان دارای ملکوت و باطن هستند و طبق روایات پیامبر هرکس در این ماه متوسل شود و برای رسیدن به خدا تلاش کند قطعاً به مقام قرب الهی خواهد رسید.

 نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به ماه ولایت بودن رجب، عنوان کرد: ماه رجب مانند نماز اول وقت است و ملکوتی دارد انسان در این زمان می‌تواند خود را به خدا نزدیک کند.

وی گفت: خداوند همواره بندگان را مورد آزمایش قرار می‌دهد و خواندن زیارت عاشورا در چهل روز ریشه بدترین بلاها را نابود می‌کند و این ابزاری است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است که در سختی‌ها به آن متوسل شود.

موسوی فرد ضمن تشکر ویژه از جامعه پزشکی در مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: اکثر مراکز درمانی و مجموعه آن‌ها در بخش پیشگیری و درمان خود را به خطر انداختند که مردم سلامت خود را به دست آورند.

وی افزود: اگر به توصیه متخصصان عمل شود احتمال درگیری با بیماری کرونا کمتر است بنابراین تلاش شود کمتر با افراد در ارتباط باشیم و اگر ضرورت ارتباط وجود دارد از دست دادن و روبوسی خودداری شود.

تعطیلی نماز جمعه در اهواز

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: دانشگاه و مدارس تعطیل شد و ما نیز باید برای برطرف شدن این بیماری همکاری کند و کمتر از منزل خارج و در اجتماع‌ها حضور پیدا کنیم.

وی افزود: یکی از مکان‌های اجتماع که تشخیص داده شد نماز جمعه است که این هفته در ۲۳ استان از جمله اهواز تعطیل شده است؛ نماز جمعه واجب تخییری است و انسان مؤمن مخیر است بین نماز جمعه و نماز ظهر یکی را انتخاب کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مجموع تاکنون ۱۱ نفر در خوزستان به کروناویروس مبتلا شده‌اند که دو نفر از این بیماران فوت شده‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما