کدخبر : 177895
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

فارس من| پروژه آب‌رسانی به جم ۱۳ ساله می‌شود/ وعده فرماندار برای افتتاح خط انتقال آب در بهار ۹۹

فرماندار شهرستان جم با اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف به جم برای انتقال آب تولیدی پروژه آب شیرین‌کن گفت: خط انتقال آب سیراف به جم در مراحل پایانی است و طبق پیش‌بینی‌ها در سه ماه نخست سال آینده آب شرب سالم از طریق این خط لوله به جم منتقل می‌شود.


فارس من| پروژه آب‌رسانی به جم ۱۳ ساله می‌شود/ وعده فرماندار برای افتتاح خط انتقال آب در بهار ۹۹

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جم، «پروژه آب‌رسانی به جم در استان بوشهر کی افتتاح می‌شود؟» سوژه و سوالی مهم در ذهن مخاطبان و مردم شهرستان جم است که در سامانه فارس‌من ثبت شده و اهالی شهرستان جم از خبرگزاری فارس خواسته‌اند تا با پیگیری این موضوع، پاسخ روشنی به این دغدغه داده شود.

فرماندار شهرستان جم در خصوص سوژه ثبت شده در سامانه فارس من به خبرنگار فارس گفت: عدم تکمیل پروژه آب‌رسانی سیراف، نارضایتی و نگرانی شدید مردم را به همراه داشته است و تکمیل و بهره‌برداری از پروژه خط انتقال آب دریا به جم یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان بوشهر است که در خصوص تکمیل آن پیگیری‌های جدی‌ای داشته‌ایم و مسؤولان کشوری نیز از روند اجرای پروژه بازدید می‌کنند.

محمد حسینی شرایط آبی شهرستان جم را بحرانی توصیف کرد و افزود: منابع آبی شهرستان جم طی سالیان گذشته به دلیل برداشت‌های بی‌رویه به شدت کاهش یافته و امروز در تامین آب شرب شهرستان چالش جدی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برخی از نقاط شهرستان جم از شرایط آب‌رسانی مطلوبی برخوردار نیستند تصریح کرد: فصل تابستان هر سال، نگرانی‌ها از کمبود آب شرب، شرایط ویژه‌ای را در شهرستان ایجاد می‌کند که لازم است در اجرای طرح‌های آبی شهرستان چون آب‌رسانی سیراف و سد باغان تسریع شود.

حسینی با اشاره به طرح آب‌شیرین‌‌کن سیراف که تامین کننده آب شهرستان جم است و بیش از ۱۲ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد تاکید کرد: عملیات اجرایی این پروژه به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب آغاز شده و روند ساخت آن تسریع یافته است و روند اجرای پروژه بهبود یافته است.

وی با اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف به جم برای انتقال آب تولیدی پروژه آب شیرین‌‌کن بیان کرد: خط انتقال آب سیراف به جم در مراحل پایانی است و طبق پیش‌بینی‌ها در سه ماه نخست سال آینده آب شرب سالم از طریق این خط لوله به جم منتقل می‌شود.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به اینکه تامین آب شرب سالم برای شهروندان از مهم‌ترین اولویت‌های کارگروه سلامت شهرستان می‌باشد گفت: اکنون پروژه تجمیع چاه‌های آب شرب شهر جم در حال اجراست که پس از جمع‌آوری در مخزن ۲۰ هزارمترمکعبی، کلرزنی شده و وارد شبکه آب‌رسانی می‌شود که در این ماه این پروژه به اتمام خواهد رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما