کدخبر : 177825
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش ظرفیت تخت بیمارستانی برای درمان بیماری کرونا در هرمزگان

بندرعباس - رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: بالا بردن ظرفیت تخت بیمارستانی با هدف افزایش سطح درمانی در خصوص بیماری کرونا در حوزه معاونت عمرانی استانداری در حال پیگیری است
افزایش ظرفیت تخت بیمارستانی برای درمان بیماری کرونا در هرمزگان

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بالا بردن ظرفیت تخت بیمارستانی با هدف افزایش سطح درمانی در خصوص بیماری کرونا در حوزه معاونت عمرانی استانداری در حال پیگیری است و اقدامات لازم جهت بر پایی بیمارستان صحرایی با همکاری سپاه پاسداران در حال انجام است و به زودی این ظرفیت نیز به ظرفیت‌های درمانی استان افزوده خواهد شد.

ناجی بیان داشت: مردم توجه لازم به هشدارها و گزارشات متولی اصلی بیماری کرونا در استان یعنی علوم پزشکی داشته باشند. دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان بهداشتی استان متولی و سخنگوی اصلی در خصوص کرونا ویروس هستند، اخبار و گزارشات در این خصوص باید از سوی آنها منتشر شود.

ناجی با بیان اینکه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان تشکیل شد، بیان کرد: مسئولان استان در حوزه‌های مختلف با محوریت و مدیریت تخصصی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص پیشگیری این بیماری مانند ستادهای مدیریت بیماری کرونا در سراسر کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با بیان اینکه حمل و نقل و ترددهای دریایی، ریلی، هوایی و جاده‌ای استان تحت کنترل و مراقبت از سوی متولیان امر است، اظهار کرد: با استفاده از امکانات مورد نیاز ورودی‌های استان به شکل کلی مدیریت می‌شود تا ورود کرونا ویروس به استان تحت کنترل قرار گیرد.

ناجی به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص کرونا ویروس در استان اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با استفاده از امکاناتی که تحت مدیریت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سطح شهرها و روستاهای استان در حال انجام است.

وی با اشاره به ممنوعیت تجماعت در استان، گفت: هر گونه تجمعات و گردهمایی به دلیل اینکه می‌تواند موجب تکثیر این ویروس در جامعه شود ممنوع اعلام شده و از مردم استان نیز می‌خواهیم که همکاری لازم در این خصوص با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشته باشند و از برگزاری مراسمات تا اطلاع ثانوی پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه محدودیت در سفرها از دیگر مصوبات این ستاد است، بیان کرد: از هموطنان عزیز خواسته شده که سفرهای خود را مدیریت کنند و امسال با توجه به شرایطی که وجود دارد استان هرمزگان را از برنامه سفر خود حذف کنند تا بتوان سلامت تمامی مردم استان و هموطنان عزیز را حفظ و حراست کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما