کدخبر : 177580
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:شایعات کرونایی زیاد شده؛ مردم آرامش خود را حفظ کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ‌حاشیه نشست بررسی روند اقدامات در جلوگیری از گسترش کرونا‌ویروس جدید اعلام‌ کرد: خوشبختانه با‌ همکاری مردم عزیز استان تاکنون ‌هیچ موردی از ابتلا‌ به ‌کرونا ویروس جدید در استان فارس تایید نشده است


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:شایعات کرونایی زیاد شده؛ مردم آرامش خود را حفظ کنند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: با ‌توجه ‌به اینکه متاسفانه ‌حجم ‌شایعات ‌درباره این‌ مسئله بسیار‌ زیاد است، از اهالی شریف استان فارس خواهشمندم ضمن ‌رعایت نکات بهداشتی و توجه به هشدارهای دانشگاه علوم ‌پزشکی و وزارت بهداشت، از توجه به مطالبی که از منابع نامشخص صادر می شود و تنها به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند و یا باز‌نشر این مطالب ‌خودداری کنند.

وی در خصوص طرح مطالبی پیرامون درخواست تعطیلی مدارس از سوی ایشان نیز پاسخ داد: این یک موضوع تنها یک ‌شایعه است و تاکنون چنین درخواستی از سوی ‌مسوولان‌دانشگاه مطرح نشده است.

 لطفی افزود: در ‌صورتی که در مورد هر موضوعی در خصوص این بیماری در‌ دانشگاه و سایر مراجع تصمیم گیری استان تصمیم گیری شود، مواضع مسوولان‌ دانشگاه از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رئیس کارگروه پدافند غیر عامل‌ در‌ دانشگاه یادآور شد: از مردم‌ می خواهم توصیه های بهداشتی که از‌ مراجع رسمی مانند سایت ‌اینترنتی دانشگاه و ‌رسانه ملی منتشر می شود را‌ جدی گرفته و ‌به آنها عمل ‌کنند تا به مدد خداوند بتوانیم با‌ مشارکت تمام مردم از این مشکل ‌نیز عبور کنیم.

سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرجع رسمی انتشار اخبار حوزه سلامت فارس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پی انتشار برخی اخبار غیرواقعی حوزه سلامت فارس در شبکه های اجتماعی، گفت: مردم می توانند برای آگاهی از اطلاعات و اخبار حوزه سلامت فارس و موضع گیری های مسوولان دانشگاه، به سایت رسمی دانشگاه به آدرسsums.ac.ir مراجعه کنند.

دکتر سید روح الله حسینی نیز گفت: در پی اعلام خبر شناسایی مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در استان قم، برخی از کاربران فضای مجازی، با انتشار اخبار غیرواقعی از حوزه سلامت، باعث ایجاد رعب و وحشت در بین هموطنان شده اند و این در حالیست که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در فارس تایید نشده است.

وی ادامه داد: این اطمینان وجود دارد که در صورت مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان، موضوع در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه بیان کرد: انتظار می رود که مردم برای پیشگیری از هرگونه ابتلا به بیماری های واگیر به ویژه ویروس کرونا، صرفا به هشدارهایی که از مراجع رسمی اعلام می شود توجه کنند و از دامن زدن به شایعات و بازنشر اخبار جعلی که آرامش جامعه را بر هم می زند خودداری کنند./

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما