کدخبر : 177386
چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 17:50
فاقددیدگاه
پرینت

شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر مشخص شد

استاندار بوشهر گفت: میزان انتصاب بانوان در رده‌های مدیریتی، تعامل و ارتباط با رسانه‌ها، میزان جذب منابع مالی از اعتبارات ملی و وضعیت توسعه دولت الکترونیک چهار شاخص‌ مهم ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان است.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان بوشهر افزود: یکی از شاخص‌های مهم توسعه مدیریت در این استان، وضعیت عملکرد در بخش دولت الکترونیک است که علاوه بر تاکید بر بررسی شاخص توسعه دولت الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی، تخصیص اعتبارات به ادارات هم منوط به جهت گیری آنان در میزان استفاده از خدمات دولت الکترونیک است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ادارات کل در مورد مشکلات زیرساختی حوزه دولت الکترونیک بررسی شود، بیان کرد: یکی از راهکارهای مبارزه با فساد اداری در دستگاه‌های اجرایی تقویت و توسعه دولت الکترونیک است.

گراوند در ارتباط با اهمیت انتصاب بانوان در عرصه مدیریتی اظهار داشت: تا پایان برنامه ششم توسعه، میزان انتصاب بانوان مدیر در استان بوشهر باید به ۳۰ درصد برسد.

استاندار بوشهر گفت: اطلاع رسانی و ارتباط مستمر با رسانه‌ها به منظور بیان خدمات دولت از دیگر شاخص‎های مهم دستگاه‎های اجرایی است و مدیران اجرایی باید خدمات انجام شده دولت در استان را بیان کنند.

گراوند افزود: جذب منابع مالی از اعتبارات ملی از سیاست‌های استان و یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی است که باید با جدیت دنبال شود.

وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر نیز باید از بکارگیری (نیروی انسانی طرحی) در دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کند.

گراوند بر کاهش کاغذبازی در اداره‌ها با هدف جلوگیری از وقت و هزینه و توسعه دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: این کار زمینه افزایش راندمان کاری در ادارات و استفاده از فناوری‌های روز را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر به وضعیت سامانه ستاد در این استان اشاره کرد و گفت: سامانه ستاد برای انجام امور خرید و فروش و موضوع‌های مالی ادارات است که با هدف شفافیت مالی و سالم سازی محیط کاری ادارات راه‌اندازی شده و همه ادارات باید به نحوه مطلوب از این سامانه استفاده کنند.

به گزارش ایرنا گراوند تاکید کرد: شورای راهبری توسعه مدیریت استان رسالت سنگینی بر عهده دارد و تلاش برای شفافیت مالی، سالم سازی ادارات و استفاده از ظرفیت نیروی انسانی شایسته از وظایف مهم این شورا است.

وی همچنین بر استفاده از حداکثر ظرفیت ادارات برای خدمات رسانی به ارباب رجوع در دستگاه های اجرایی تاکید و گفت: برون سپاری خدمات در دستگاه های اجرایی مورد تاکید ویژه‏ای قرار گرفته‌است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما