کدخبر : 177084
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

سد مخزنی سرنی به بهره برداری رسید

میناب - همزمان با میلاد حضرت فاطمه (ص) سد مخزنی سرنی در شهرستان میناب با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
سد مخزنی سرنی به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان پیش ازظهر شنبه در مراسم افتتاح سد سرنی و سامانه انتقال در شهرستان میناب در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با ولادت حضرت فاطمه (ص) و هفدهمین هفته از پویش الف ب ایران به استان هرمزگان سفر کرده‌ایم. در این پویش ۱۵۷ پروژه با سرمایه گذاری ۲۳ هزار میلیارد تومان در ۲۴ استان کشور افتتاح شده است و تا پایان سال ۷۰ پروژه دیگر با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان در ۱۰ استان دیگر افتتاح خواهد شد.

وی عنوان کرد: در استان هرمزگان ۴ پروژه افتتاح می‌شود که مهمترین آن سد مخزنی سرنی با هدف تأمین نیاز آب شرب منطقه مورد بهره برداری قرار گرفت. حجم مخزنی این سد ۶۱ میلیون متر مکعب با سرمایه گذاری ۱۷۱ میلیارد تومان وارد مدار تأمین آب شرب قرار گرفت.

وزیر نیرو ادامه داد: با بهره برداری از این سد حدود ۴۰ میلیون متر مکعب از ۶۱ میلیون متر مکعب حجم مخزن آب شیرین ذخیره داریم و امیدواریم با مصرف صحیح آب کماکان تابستان‌های پیش رو را بدون مشکل عبور کنیم.

اردکانیان خاطرنشان کرد: مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی داماهی به بهره‌برداری برسد. این مخزن با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد. مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی داماهی از نوع بتنی نیمه مدفون است و شرایطی را برای تأمین پایدار آب شرب بیش از صد هزار نفر از مردم استان هرمزگان فراهم خواهد کرد.

به گفته وزیر نیرو، در همین راستا طرح انتقال آب به تازیان و روستاهای شمال بندرعباس با جمعیت بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. در اجرای طرح مذکور، خط انتقال آب به طول ۸.۷ کیلومتر با لوله‌های فولادی به قطر ۶۰۰ میلیمتر از میدان ورودی شهر بندرعباس تا ایستگاه پمپاژ چه چکور به روش EPCاحداث شده است.

وی افزود: در این راستا همچنین یک ایستگاه پمپاژ در چه چکور با ظرفیت ۴۵۰ لیتر در ثانیه و مخزن هزار مترمکعبی بتنی شهرو احداث شده است. اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۲۲۰ میلیارد ریال است و عملیات اجرای این طرح از سال ۹۶ آغاز و با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. با افتتاح این طرح، شهر تازیان و ۴۴ روستای واقع در شمال بندرعباس با جمعیتی بالغ بر ۱۰۲ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

اردکانیان ابراز داشت: مجموعاً امروز ۲۴۴ میلیارد تومان هزینه‌ای است که برای این طرح‌ها صورت گرفته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما