کدخبر : 176769
یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

شناسایی عامل انتشار خبر کذب ورود ویروس کرونا به بندرعباس

بندرعباس - رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی عامل انتشار خبر کذب ورود ویروس کرونا به بندرعباس خبر داد و گفت هیچگونه مورد بیماری از این ویروس در استان هرمزگان مشاهده نشده است.
شناسایی عامل انتشار خبر کذب ورود ویروس کرونا به بندرعباس

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر افتخاری عنوان کرد: طی انتشار یک خبر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر انتشار ویروس کرونا در بندرعباس و بستری این فرد در بیمارستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول بیان کرد: به محض رؤیت این خبر در فضای مجازی بلافاصله با دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفته شد و در خصوص این خبر گفتگو شد این شایعه را تکذیب کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و همچنین سو استفاده برخی افراد، کارشناسان این پلیس کمتر از ۱ ساعت موفق به شناسایی انتشار دهندگان این خبر کذب در فضای مجازی شدند.

افتخاری افزود: پس از شناسایی با هماهنگی مقام قضائی افراد مذکور به این پلیس احضار که پس از انجام مصاحبه متوجه اشتباه خود شده و اظهار ندامت و پشیمانی کردند که پرونده با تکمیل مستندات جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

وی ادامه داد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار مربوطه را فقط از طریق رسانه‌های رسمی کشور کسب نموده و از انتشار اخباری که منبع آن مشخص نیست در فضای مجازی اجتناب کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی به شهروندان از اولویت‌های پلیس فتا ماست، خاطرنشان کرد: شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه وقایع سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرایم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما