کدخبر : 176478
سه شنبه 8 بهمن 1398 - 21:42
فاقددیدگاه
پرینت

اقدام نیک بانوی گچسارانی در هیاهوی انتخابات/سبد خالی از نیکوکاری کاندیداها

در این روزها که بازارسیاست و تریبون‌های انتخاباتی داغ و پر ازحاشیه است؛ در گوشه ای ازشهرستان گچساران یک فعال اجتماعی درسکوت،به نیاز مردمان آبرومند این شهرستان رسیدگی می‌کند.

خبرگزاری فارس گچساران-سمیرا نصاری: در این روزها که بازار سیاست، عداوت و نبرد انتخاباتی در این شهرستان داغ و پر از حاشیه است اما هستند خیرانی که در گوشه ای از شهرستان گچساران در سکوت و به دور از هیاهو در حال رفع نیازهای مردمان آبرومند و نیازمند این شهرستان هستند.

نرگس احمدپور از فعالان اجتماعی و موسس خیریه مهراندیش که ید طولایی در نوشتن نقدهای اجتماعی در دوران کاری خود دارد، این بار جامه‌ عمل پوشیده و ثابت کرده است که دستگیری و یاری رساندن به نیازمندانی که مردان سیاسی شهر، فقط و فقط انگشت اشاره‌ آنها را با جوهر آبی دوست دارند،کار سختی نیست.

وی بیش از سه سال است در قالبی متفاوت از قلم و کلمه و به دور از هیاهوی داغ خبر و انتخابات به نیازمندان سرکِشی می‌کند.

احمدپور این بار به آرزوی یک کودک روستایی از توابع گچساران جامه عمل پوشاند، کودکی با دستانی کوچک که آرزوهای بزرگی دارد.

این فعال اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از تماس یک شهروند گچسارانی از وضعیت جسمانی نامطلوب دختری ۱۰ ساله خبر داد.

وی ادامه داد: این دختربچه ساکن روستای باباکلان و در یک خانواده ای آبرومند زندگی می‌کند که پدر خانواده کارگر فصلی است.

احمدپور گفت: پدر این دختربچه در فصل‌های سرد سال به دلیل بیکاری روی به چوپانی می‌آورد و با درآمد چوپانی هر چند که ناچیز است امرار معاش و روزگار خود را سپری می‌کند.

این خیر گچسارانی ادامه داد: دختر ۱۰ ساله این خانواده مبتلا به فلج اندامی در ناحیه دست و پاست و قادر به راه رفتن و تحرک نیست و به درخواست مادر این کودک مبنی بر تقاضای یک دستگاه ویلچر، به این مجموعه رسید.

نرگس احمدپور افزود: بلافاصله تقاضای این فرد با تحقیق از دهیار روستا و مشورت اعضای نیکوکار گروه مورد توجه قرار گرفت و در فاصله‌ کمی بهترین دستگاه ویلچر به ارزش ریالیِ ۱۰میلیون ریال تهیه و جهت تحویل به خانواده‌ کودک به فرد معرف داده شد.

 وی ادامه داد: این میزان مبلغ توسط دو خیرگچسارانی تامین شد.

این نیکوکار گچسارانی خاطرنشان کرد:  این روزها مخارج زیادی صرف تریبونهای سیاسی و تبلیغات انتخاباتی می‌شود، کاش بخش عمده‌ این تبلیغات جایی برای توجه به چنین نیازهایی باشد، نیازی که یک کودک با دستانی کوچک و آرزوهایی بزرگ برای تامین آسایش حداقلی خود و خانواده که به حق باید برایشان تامین شود از کمترین خواسته‌های یک موکل از وکیل آینده‌اش است.

 وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سبد تبلیغاتی کاندیداها جای مردم و نیازشان با جای اثرانگشت اشاره عوض نشود و خدمت‌ها مردمی و بی‌منت باشد.

این خیر گچسارانی در ادامه به برخی از فعالیت‌های خود و مجموعه خیریه اشاره و افزود: درحال حاضر بیش از ۸۰ شیرخوار معلول و نیازمند و۱۱ کودک زیر ده سال با بیماری‌های خاص و ۸۰۰ دانش آموز شهری روستایی عشایری تحت پوشش مهراندیش گچساران هستند.

احمدپور ادامه داد: تاکنون با حمایت اعضای این مجموعه مهربانی ۲ کودک با بیماری قلبی مادرزادی در بیمارستان‌های خوزستان و دنایِ شیراز تحت عمل جراحی قرار گرفتند که کمک‌های خیرینِ این مجموعه برای این دو جراحی برای هر کودک مبلغ ۶۰ میلیون ریال و ۷۰میلیون ریال جمع آوری و هزینه درمان را پرداخت کردند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما